Szybowcowy Letni Obóz Treningowo Edukacyjny LOTEK 2017 w Opolu

Szybowcowy Letni Obóz Treningowo Edukacyjny LOTEK 2017 w Opolu

Aeroklub Opolski wspólnie z Karkonoskim Stowarzyszeniem Szybowcowym serdecznie zaprasza wszystkich Szybowników na Letni Obóz Treningowo Edukacyjny Opole 2017. Właśnie ruszyła rejestracja. Tegoroczny obóz odbędzie się na przełomie lipca i sierpnia w dniach 28.07-06.08.2017 r. Kolejna edycja tej imprezy będzie okazją do treningu w lataniu przelotowym, zdobywania wiedzy oraz doświadczenia lotniczego. Organizatorzy zapraszają zarówno młodych jak i bardziej doświadczonych szybowników. Infrastruktura i położenie lotniska sprzyja przyjazdom z rodzinami, do czego także zachęcają.

Celem zgrupowania LOTEK 2017 jest trening w lataniu przelotowym, integracja środowiska lotniczego, podnoszenie bezpieczeństwa poprzez pogłębianie wiedzy i świadomości lotniczej, podniesienie kwalifikacji pilotów oraz uzyskanie warunków do odznak FAI.

Pierwsza edycja obozu odbyła się w 2014 roku. Uczestnicy zgodnie podkreślali atuty miejsca: bardzo przyjazną atmosferę stworzoną przez Gospodarzy, doskonałe warunki termiczne, duże i bezpieczne lotnisko. Wśród przygotowanych zajęć dodatkowych uczestnicy mieli m.in. możliwość treningu samochodami na płycie poślizgowej, w ramach zajęć z zakresu bezpieczeństwa jazdy z przyczepami szybowcowymi. Wszyscy byli pod wrażeniem jednego z największych hangarów w Polsce.

Praktyczne zajęcia z bezpieczeństwa i trening na płycie poślizgowej będą realizowane, w miarę możliwości i dostępności instruktorów szkoły doskonalenia techniki jazdy, również w tym roku. W ramach zajęć dodatkowych organizator przewiduje również organizację wykładów i seminariów o tematyce lotniczej. Planowane tematy zajęć obejmować będą m.in. przygotowanie do lotów, taktykę przelotową, relacje z wypraw szybowcowych.

Dodatkowym atutem jest możliwość latania pod okiem sławnego pożeracza resursów – Zbyszka Kunasa, który jako jedyny w Polsce ma wylatane 12 tysięcy godzin na szybowcach, nie licząc innych statków powietrznych.

Udział w zgrupowaniu LOTEK 2017 możliwy jest w dowolnie wybranym okresie jego trwania (uczestnik wybiera zarówno termin przyjazdu jak i czas pobytu).

Terminarz:
• Początek przyjmowania zgłoszeń – 01.02.2017 r.
• Termin przybycia na LOTEK 2017 – od 28.07.2017r
• Rejestracja uczestników i sprzętu – od 28.07.2017 r., od godziny 18:00.
• Inauguracja LOTEK KSS-AOP 2017 – 29 lipiec 2017 (sobota), godz. 10:00
• Zakończenie LOTEK KSS-AOP 2017 – 06 sierpnia 2017 (niedziela), godz. 16:00

Więcej informacji można znaleźć w Piśmie organizacyjnym oraz na stronie: www.lotek2017.pl

Źródło: lotek2017.pl
comments powered by Disqus