Przejdź do treści
Bayraktar TB2 Ukraińskich Sił Zbrojnych na płycie lotniska (fot. Ministerstwo Obrony Ukrainy)
Źródło artykułu

Litwa: przekażemy Ukrainie kolejny sprzęt wojskowy, w tym dron Bayraktar

Wkrótce przekażemy Ukrainie nie tylko pojazdy wojskowe, ale również systemy ochrony przed dronami i termowizory oraz dron Bayraktar, który zostanie zakupiony za pieniądze ze zbiórki zorganizowanej przez litewskich obywateli – poinformował w poniedziałek wieczorem na Twitterze litewski minister obrony Arvydas Anuszauskas.

"W najbliższej przyszłości Litwa dostarczy nie tylko już obiecane pojazdy opancerzone, ciężarówki i samochody typu SUV, ale przekaże również systemy ochrony przed dronami i termowizory! I, oczywiście, Bayraktar, który zostanie zakupiony za pieniądze zebrane przez Litwinów i osoby, które pomogły Litwie!" – napisał Anuszauskas (www.tinyurl.com/4enruyc4).

Litwini w ciągu czterech dni zebrali 5 mln euro potrzebnych na zakup drona Bayraktar produkowanego w Turcji, który zostanie przekazany walczącej Ukrainie.

W środę litewskie ministerstwo obrony poinformowało o planie przekazania kolejnej puli pomocy wojskowej walczącej z Rosją Ukrainie, której wartość jest szacowana na około 15,5 mln euro. Systemy ochrony przed dronami, termowizory i Bayraktar to dodatkowy sprzęt, o którym nie wspominano we wcześniejszym oświadczeniu resortu.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony