Przejdź do treści
Źródło artykułu

Lasek: w tym roku ponad 20 mln pasażerów na lotnisku w Warszawie i ponad 10 mln w Krakowie

Liczba pasażerów obsłużonych na warszawskim Lotnisku Chopina przekroczy 20 mln, a Kraków Airport obsłuży ponad 10 mln pasażerów - poinformował podczas środowego posiedzenia sejmowej komisji infrastruktury pełnomocnik rządu ds. CPK Maciej Lasek.

"Graniczna przepustowość Lotniska Chopina to jest około 22 mln pasażerów. 20 mln pasażerów rocznie zostanie zapewne przekroczone w tym roku" - powiedział Lasek.

Dodał, że gdyby w roku 2019 nie wstrzymało dokończenia modernizacji warszawskiego portu, to obecnie jego przepustowość wynosiłaby 26 mln pasażerów.

Pełnomocnik poinformował też, że drugie co wielkości lotnisko w Polsce, port w Krakowie, może przekroczyć w tym roku barierę 10 mln obsłużonych pasażerów.

"Lotnisko w Krakowie, jest to drugie lotnisko, jeżeli chodzi o obsługę ruchu pasażerskiego w Polsce. W zeszłym roku niespełna 10 mln pasażerów, w tym roku niewykluczone, raczej pewne, bo kolejne rekordy są bite, że będzie to przekroczone 10 mln pasażerów" - stwierdził Lasek.

Lotnisko Chopina, największy port lotniczy w Polsce, w 2023 r. obsłużyło 18,5 mln pasażerów.

Kraków Airport jest drugim lotniskiem w Polsce pod względem liczby obsługiwanych pasażerów i największym portem regionalnym. W zeszłym roku lotnisko osiągnęło rekordowy wynik, obsługując ponad 9,4 mln podróżnych.(PAP)

pif/ drag/

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony