Kolejne atrakcje Air Show Margonin 2021

Air Show Margonin 2021 (fot. kulturalnymargonin.pl)

Już za jedenaście dni odbędą się jedne z największych pokazów lotniczych w Europie! Trwają ostatnie przygotowania do imprezy, która 12 czerwca odbędzie się w przepięknej scenerii nad Jeziorem Margonińskim. Organizatorzy ujawniają kolejne niespodzianki.

Do składu pokazów dołącza najbardziej utytułowany zawodnik w historii polskiego sportu motoparalotniowego, Wojtek Bógdał! O wybitnych osiągnięciach Wojtka można by mówić i mówić... Potrójny indywidualny Mistrz Świata, podwójny Mistrz Europy, pięciokrotny Mistrz Polski, złoty medalista The World Games 2017, wreszcie pilot Motoparalotniowej Kadry Narodowej. Oprócz osiągnięć sportowych, ma na swoim koncie wyczyny ekstremalne. W stulecie odzyskania niepodległości Wojtek leciał motoparalotnią tuż nad samochodem rajdowym prowadzonym przez Jakuba Przygońskiego i razem utworzyli z dymów biało-czerwoną flagę. To nie koniec. W 2019 roku Wojtek przeszedł do historii, jako pierwszy na świecie lądując na skrzydle lecącego samolotu.Czym Wojtek Bógdał zaskoczy nas w Margoninie? Odpowiedź na to pytanie poznacie już 12 czerwca.


(fot. Wojtek Bógdał/FB)

Kolejną z niespodzianek jest legenda Polskich Zakładów Lotniczych w Mielcu, samolot M18 Dromader! To jednosilnikowy dolnopłat wykorzystywany przede wszystkim w rolnictwie oraz do gaszenia pożarów. Prace nad tą maszyną rozpoczęły się w latach 70. i do dziś wyprodukowano ponad 750 egzemplarzy, które sprzedano do 24 państw, m.in. do Australii, Brazylii, Chin i Stanów Zjednoczonych. W latach 90., w czasie wojny domowej w Chorwacji, Dromadery spełniały funkcję samolotów wojskowych i przeprowadzały naloty bombowe na pozycje serbskie. W Margoninie Dromader bomb zrzucać nie będzie, ale jego pokaz z pewnością będzie bombowy. Cieszymy się, że 12 czerwca będziemy mogli podziwiać ten kultowy samolot na margonińskim niebie.


(fot. Sławek "Hesja" Krajniewski)

Na pokazy w Margoninie przyleci brytyjska grupa AeroSPARX. Nie będzie nadużyciem stwierdzenie, że AeroSPARX to jeden z najlepszych, o ile nie najlepszy zespół na świecie specjalizujący się w pokazach nocnych z wykorzystaniem pirotechniki. Guy Westgate i Rob Barsby na swoich motoszybowcach Grob 109b latali m.in. w Chinach, Finlandii, Arabii Saudyjskiej, a nawet w Nowej Zelandii! Za dnia malują niebo kolorowymi dymami, natomiast w nocy... cóż, trudno to opisać słowami, kto raz zobaczył ich nieprawdopodobny spektakl na żywo i poczuł tę magię na własnej skórze, będzie ich pamiętał już zawsze. Okazję do zapisania nowych, cudownych wspomnień związanych z aeroSPARX będziecie mieli już 12 czerwca, ponieważ ci niezwykli Brytyjczycy najpierw w ciągu dnia pokolorują margonińskie niebo, a następnie je rozświetlą na wielki finał naszego Air Show!


(fot. Sławek "Hesja" Krajniewski)

Podniebny spektakl – Air Show Margonin 2021 – skomentuje Witold Sokół. Część z fanów lotnictwa z pewnością pamięta fenomenalne pokazy, jakie Witold Sokół dawał latając samolotem MiG-29 na wielu imprezach w Polsce i za granicą.

Dziś swoją olbrzymią wiedzą i doświadczeniem dzieli się z młodymi adeptami lotnictwa w Szkole Orląt w Dęblinie oraz z widzami na pokazach lotniczych. Potrafi genialnie w sposób fachowy, a zarazem przystępny wytłumaczyć najrozmaitsze aspekty latania.

Cieszymy się, że Witold spędzi z nami ten dzień i nie możemy się doczekać ciekawostek i anegdot, jakie będzie miał dla margonińskiej publiczności.

Podczas Air Show Margonin będą też inne atrakcje. Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Andrzej Bartkowiak skierował do Margonina na piknik „Bezpieczeństwo naszą wspólną sprawą”, który towarzyszy pokazom lotniczym najlepszy sprzęt ratowniczo-pożarniczy jakim dysponuje Państwowa Straż Pożarna. Zatem nie tylko w powietrzu ale także na ziemi będzie mnóstwo atrakcji.

Trwa sprzedaż biletów. Wejściówki są dostępne na www.eventim.pl/artist/airshowmargonin/


Przeczytaj również:
Air Show Margonin 2021

Źródło: kulturalnymargonin.pl
comments powered by Disqus