"Polityka" wyjaśnia

KTL AOPA Poland i POLITYKA

Artykuł tygodnika "Polityka", z numeru 44, „Piekło z tym niebem” wzbudził sprzeciw środowiska lotniczego. W imieniu pilotów na zamieszczone w artykule nieprawdy, już 1 listopada odpowiedział Prezes Zarządu AOPA Poland, Błażej Krupa.

Odpowiedź Prezesa w skondensowanej wersji, tygodnik opublikował w numerze 47 z dn. 21.11.2009r..
Kliknij,aby przeczytać jej pełną wersję.

Razem z tym tekstem opublikowano również odpowiedź autorki artykułu „Piekło z tym niebem”. Wyjaśnia tam, że jej zdanie zdaje się pokrywać ze stanowiskiem środowiska lotniczego.

We wcześniejszym numerze (45 z dn. 7.11.2009r.) pojawiło się natomiast sprostowanie dotyczące zamieszczenia zdjęcia samolotu AT-4 z podpisem "latający szmelc".

Władze firmy skrytykowały autorkę artykułu „Piekło z tym niebem” za oczernianie wizerunku ich przedsiębiorstwa. O samolocie, który dotąd nie uległ żadnej katastrofie, nigdy nikt nie doznał w nim obrażeń i ze względu na swoje walory kupowany jest przez ośrodki szkoleniowe trudno wydać tak nieadekwatną (i krzywdzącą) opinię jak „latający szmelc”.

Redakcja przeprosiła Producenta samolotu, tłumacząc się nieostrożnym dopasowaniem zdjęcia do artykułu.

Źródło: KTL AOPA Poland
comments powered by Disqus

Komentarze

dziennikarki szmaciarki

FRAGMENT KOMENTARZA USUNIĘTO ZA NARUSZENIE REGULAMINU... Przepraszam autorkę - nieostrożnie dopasowałem "tego" do "autorki"