Odpowiedź PAŻP do KTL AOPA Poland w sprawie doprecyzowania zapisów w AIP Polska

KTL AOPA Poland

18 marca 2010 roku, Krajowe Towarzystwo Lotnicze AOPA Poland, zwróciło się do Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej z prośbą o doprecyzowanie zapisu z AIP: AD 2 EPWA-27 / EPWA AD 2.22.3. "LOTY SZKOLNE I TECHNICZNE". Odpowiedź PAŻP i treść pytania publikujemy poniżej.

Pismo z dnia 18 marca 2010 roku do PAŻP

Źródło: KTL AOPA Poland
comments powered by Disqus

Komentarze

Ta odpowiedz to znowu zart, a Pan Rodak chyba nie czyta co mu klakierzy pod nos podstawiaja.
Po pierwsze,co to znaczy w slowach URZĘDNIKA "W najbliższym czasie....". To znaczy że przed sezonem, w trakcie sezonu, po sezonie, po przyszlym sezonie, etc..... Troche mi to przypomina odpowiedz dziecka ktore ma posprzatac pokoj: "Zaraz posprzatam...."

Po drugie, co oznacza akapit zaczynajacy sie od: "Analiza danych otrzymanych....". Z calym szacunkiem dla wykonanej pracy i doglebnej analizy, nie rozumiem napisanych tam slow, nadajacych sie chyba tylko do JAR-OPS, rozdział: "Humor z zeszytow szkolnych".

Po trzecie, jakie statystyki zbierane przez AOPę, Pan Rodak ma na myśli? Zadaje otwarte pytanie: Kto ma dostep do statystyk utylizacji przestrzeni powietrznej? A moze AOPA powinna zalozyc taki drugi PAZP?

Podsumowujac, PAZP kolejny raz pokazuje ze ma cale srodowisko GA w nosie. Pogrywa na cwaną gapę. Panowie z PAŻP! tą odpowiedzia pokazaliscie kolejny raz, ze nie mozna Was traktowac powaznie.

Zmien se Pan punkt obserwacji bo pleciesz Pan bzdury- Panie Obserwator! A tak przy okazji, co znaczy "etc..."? bo nie moge znalesc tego w slowniku j.Polskiego ;)

Panie MB, cos znalazlem: http://www.sjp.pl/co/etc.

Panie Grzesiu, jak czytasz to czytaj z uwaga. Slownik j. polskiego i wyrazow obcych. Ja skonczylem j.polski na podstawowce tak ze moge sie mylic. Dla mnie jest "itd.", a "etc" - jest wyrazem obcym. Moze jestem starej daty, ale w koncu "celebrytki" sa wsrod nas. Mieszanie wyrazow obcych daje taki efekt jak sam napisales. No comprende? Klawiatura tez.
Pozdrawiam

A "se" udało się znaleźć w słowniku? ;-P

Dialekty i gwary polskie ;) ale "etc.." dalej nie ma!

Czy moglby Pan wskazac ktore z moich zdan jest nieprawdziwe?
Pozdrawiam

Profesjonalizm!