Młodzi Modelarze - Lotnicy na Start w Krośnie

Młodzi Modelarze - Lotnicy na Start w Krośnie

W tym roku pogoda sprzyjała młodym modelarzom w czasie zawodów na krośnieńskim lotnisku. Ciepło i niewielki wiaterek oraz dzieci z rodzicami tworzyli miłą atmosferę.

Jaskółeczki trudne do holowania i regulacji w locie swobodnym przysporzyły wielu kłopotów modelarzom i instruktorom. A i tak dwóch latało przez czas maksymalny wyczepiając w noszeniu. Wygrał jednak systematycznymi lotami Krzysztof Szczeciak z Sanoka. Na drugim miejscu ulokował się młodziutki Daniel Smuga ze Zręcina a na trzecim Michał Śliwiński z modelarni SP 14.

W F1H najlepiej latał Patryk Budziak. W pierwszym locie model bez zabezpieczenia lądował szczęśliwie na końcu lotniska, a w ostatnim nadal bez determalizatora odleciał w siną dal. Patryk wygrał, lecz stracił model bezpowrotnie. Drugi Kamil Lewicki na podium występował w gustownym krawacie, co świadczy o wysokich umiejętnościach modelarskich i szczególnym poczuciu humoru. Trzeci Michał Śliwiński z jednym lotem maksymalnym.

Kategoria F1G to domena modelarzy od instr. Stanisława Guzika z modelarni SP 14. Wygrał Łukasz Zarych przed Michałem Zarychem i Sebastianem Trygarem. Drugie i trzecie miejsce remisowe. Dogrywki nie rozegrano ze względu na mocno operujące, uciążliwe słońce.

W F1K najlepiej latają młodzi modelarze prowadzeni przez instr. Czesława Trzemżalskiego. Najlepszy był Michał Zarych przed Maciejem Pawlakiem i Sebastianem Trygarem.

Rakietami strzelał tylko instr. Jan Węgrzyński i jego dwóch podopiecznych z Sanoka. Ze względów oszczędnościowych wykonali tylko po jednym locie i rozstrzygnęli rywalizację. Wygrał Łukasz Dańczyszyn przed Kamilem Lewickim (w krawacie).

Pięknie zaprezentowali się modelarze Zręcina prowadzeni przez instr. Jerzego Bodaszewskiego. Wyróżniali się nie tylko poprawnymi lotami ale też ładnymi strojami.

Być może kilku startujących zawodników pojedzie na Mistrzostwa Polski dla Juniorów Młodszych w Gliwicach. Mają tam szansę na zajęcie wysokich lokat i godnego reprezentowania Krosna na ogólnopolskiej arenie.


Tabele z wynikami znajdują się na stronie Krośnieńskich Modelarzy.

Źródło: Krośnieńskie Stowarzyszenie Modelarzy
comments powered by Disqus