XI Rajd Mikrolotowy "Złote Kaszuby" – zmiana planu wyprawy

XI Rajd Mikrolotowy "Złote Kaszuby"

Wszystkich pilotów mikrolotów zapraszamy na jedenastą edycję Rajdu Mikrolotowego "Złote Kaszuby", który odbędzie się już za dziesięć dni, w dniach 21-24.09.2017r.

Punkt startowy w tym roku organizatorzy chcą wyznaczyć z Torunia. Jednak niestety ze względów obiektywnych (decyzję wojska o utworzeniu strefy EA 120 na wschodniej granicy Polski od pierwszego do ostatniego września) uczestnicy Rajdu nie polecą w tym roku nad Solinę, jak pierwotnie planowano. Nie udało się przewalczyć względów formalnych, więc nie chcąc podejmować ryzyka braku zgody na wlot w EA 120 organizatorzy podjęli decyzję o zmianie planów.

Tegoroczny Rajd podzielony będzie na cztery dni. Plan na dzisiaj wygląda następująco:

• I dzień: Toruń-Koło-Ostrów Wlkp.-Golędzinów (lub alternatywne wokół Wrocławia)-Jelenia Góra

• II dzień: Jelenia Góra-Liberec (Republika Czeska)
Tego dnia trasa z Jeleniej do Liberca to tylko ok. 120 km licząc wlot do Czech na wysokości Lubawki, dlatego też wybierzemy jeszcze jakieś lotnisko pośrednie, aby odwiedzić kolegów po czeskiej stronie. Zamysłem jest oblecenie masywu Śnieżki od strony płd.-wsch., aby podziwiać piękne widoki Sudetów. W Libercu chcielibyśmy wylądować wczesnym popołudniem, aby wykorzystać czas na wizytę w mieście, może w Aquaparku – mówią organizatorzy.

• III dzień: Liberec-Gorlitz-Trójca-Zielona Góra-Przylep
Jak widzicie, organizatorzy chcą również zahaczyć ponownie o Niemcy wybierając tylko jedno lotnisko, a potem powrócić szybko na polską stronę. W taki sposób podczas rajdu 4 krotnie uczestnicy będą przekraczali granicę. Polska-Czechy, Czechy-Polska, Polska-Niemcy, Niemcy-Polska. Jeżeli uda się zrealizować ten plan to będzie można uznać, że był to rajd 4 granic.

• IV dzień: Zielona Góra-Przylep-Powodowo-Poznań-Kobylnica-Toruń
Ostatniego dnia jak zawsze w pewnym momencie uczestnicy zaczną się żegnać rozlatując na swoje kierunki, na tym zakończy się rajd i będzie można podzielić się informacjami jak było, oraz zaprezentować zdjęcia..

Jak co roku ze względu na ewentualność złej pogody terminem rezerwowym jest 28 września - 01 października. Drugiego terminu rezerwowego nie przewiduje się.

Chętnych jak co roku zapraszają do potwierdzania swojego udziału. W najbliższym czasie poinformują o dalszych zamierzeniach.

◄ Jak zapewne zauważyliście zmieniło się logo tegorocznego Rajdu.


A tymczasem w oczekiwaniu na Rajd zapraszamy do przeczytania relacji z ubiegłorocznej, jubileuszowej imprezy: X Rajd „Złote Kaszuby” - relacja

Więcej informacji na stronie Rajd Mikrolotowy "Złote Kaszuby", na stronie www.lotnik.org  oraz na stronie wydarzenia.

Źródło: Konrad Ziębakowski
comments powered by Disqus