Konsultacje Reprezentacji na XXIV Mistrzostwa Świata w Lataniu Precyzyjnym

Mistrzostwa Świata w lataniu precyzyjnym (fot. samolotowa.pl)

Zgodnie z kalendarzem imprez sportowych Aeroklubu Polskiego na rok 2019 w dniach 29-31.03.2019 r. w Aeroklubie Częstochowskim na lotnisku w Rudnikach zostaną przeprowadzone Konsultacje Reprezentacji na XXIV Mistrzostwa Świata w Lataniu Precyzyjnym.

Organizatorem konsultacji jest Aeroklub Czestochowski, przy współudziale Aeroklubu Polskiego i Komisji Samolotowej.

Konsultacje treningowe są dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Konsultacje są traktowane jako cykl przygotowań pilotów Reprezentacji do Mistrzostw Świata w Lataniu Precyzyjnym. Konsultacje są treningiem otwartym dla wszystkich pilotów.

Konsultacje będą rozgrywane według aktualnego Regulaminu Zawodów Samolotowych oraz Regulaminu Zawodów w Lataniu Precyzyjnym wydanym przez FAI General Aviation Commission – edycja 2019.

Warunkiem uczestnictwa w konsultacjach jest posiadanie przez pilota-dowódcę ważnej licencji pilota samolotowego lub odpowiednio śeiadectwa kwalifikacji, ważnych kwalifikacji do wykonywania lotów na danym statku powietrznym, ważnego badania lotniczo-lekarskiego, aktualnych KWT i KTP oraz ważnej licencji sportowej Aeroklubu Polskiego w sporcie samolotowym.

Piloci Reprezentacji na XXIV Mistrzostwa Świata w Lataniu Precyzyjnym zobowiązani są potwierdzić w terminie do dnia 20.03.2019 r. swój udział w Konsultacjach Kierownikowi konsultacji: acz@aeroklub-czestochowa.org.pl oraz dodatkowo na adres KS AP komisja.samolotowa@gmail.com

Inni uczestnicy konsultacji, w tym pozostali piloci KN w LP, KJ zainteresowani udziałem w konsultacjach powinni zgłosić chęć udziału do Kierownika Konsultacji do dnia 20.03.2019 r. na adres e-mail: acz@aeroklub-czestochowa.org.pl oraz komisja.samolotowa@gmail.com

Formularz zgłoszeniowy

Więcej szczegółowych informacji można znaleźć w Piśmie organizacyjnym.

Źródło: Komisja Samolotowa AP
comments powered by Disqus