Wielki sukces modelarzy kosmicznych

Polscy modelarze na Mistrzostwach Świata FAI Modeli Kosmicznych (fot. Theodor TUDOSE)

W minionym tygodniu w Buzau (Rumunia) rozegrano Mistrzostwa Świata FAI Modeli Kosmicznych z udziałem 188 zawodniczek i zawodników z 18 państw. Jak na razie, to jedyna impreza główna, którą udało się przeprowadzić w tym sezonie. Reprezentacja Polski zdobyła aż 29 medali!

Informację o zdobytych medalach i miejscach reprezentantów Polski, przygotowana przez Trenera Kadry Narodowej – Jerzego Bonieckiego, można znaleźć TUTAJ.

W tym roku po raz pierwszy na Mistrzostwach Świata Modeli Kosmicznych dodatkowo startowały kobiety i często były lepsze od panów! Taka ilość medali to w dużej części ich zasługa i efekt dobrej atmosfery w ekipie.

Do spraw nowych można też zaliczyć przechodnie trofeum HERMANN OBERTH, ufundowane przez Fundację Kulturalną BARTOC z Rumunii – wykonane przez rumuńskiego rzeźbiarza Daniela PETRIA. To trofeum wręczono zwycięzcom w konkurencji S7 Seniorów. Jest to dodatkowy powód do dumy dla naszej Reprezentacji.

Serdecznie gratulujemy zdobycia tak imponującej liczby medali! Wielkie słowa uznania dla zawodników, dla wszystkich instruktorów i trenerów oraz całego zespołu organizującego tę wyprawę. To ogromny sukces modelarzy kosmicznych. Tylu medali zdobytych przez jedną kategorię, to chyba najstarsi górale nie pamiętają. W roku pandemicznym, po odwołaniu prawie wszystkich imprez głównych, taki rezultat brzmi jak sukces całego modelarstwa. Przy okazji dziękuję raz jeszcze wszystkim członkom Komisji, za wspólnie wypracowaną, kompromisową uchwałę dla wsparcia tej “Ekipy na medal” – powiedział Bogdan Wierzba, Przewodniczący Komisji Modelarskiej AP. 

Zapraszam do obejrzenia galerii fotografii, których autorem jest Theodor TUDOSE, na stronie www.modelarstwo.aeroklub-polski.pl

Źródło: Komisja Modelarska AP
comments powered by Disqus