Przejdź do treści
Balony w locie (fot. Komisja Balonowa AP/FB)
Źródło artykułu

Kalendarz imprez na rok 2022 w sporcie balonowym

Komisja Balonowa Aeroklubu Polskiego opracowała kalendarz imprez balonowych na rok 2022. W kalendarzu znajdują się zawody rangi Mistrzostw Świata, Balonowych Mistrzostw Polski oraz Zawody rozgrywane w ramach Balonowego Pucharu Polski, a także zgłoszone krajowe zawody zaliczane do Rankingu Pilotów Balonowych.

Sezon zawodów balonowych otworzą XXII Międzynarodowe Górskie Zawody Balonowe (Balonowy Puchar Polski), które zostaną rozegrane w dniach od 29 kwietnia do 2 maja 2022 r. w Krośnie.

Dwa miesiące później, w dniach od 29 czerwca do 2 lipca 2022 r., piloci balonowi będą rywalizowali w Rypinie podczas "GASPOL CUP" (Balonowy Puchar Polski).

Na kolejne zawody piloci balonowi poczekają do połowy lipca. W lipcu odbędą się dwie imprezy. Baloniarze zmierzą się w Janowie oraz Paczkowie.

W sierpniu również nie zabraknie okazji do rywalizacji. Począwszy od 11 sierpnia piloci balonów zmierzą się podczas wielu konkurencji w Ełku i Grudziądzu.

Sezon zawodów balonowych zamkną 24. Mistrzostwa Świata FAI Balonów na Ogrzane Powietrze, które zostaną rozegrane w dniach 17-23 września 2022 r. w miejscowości Murska Sobota na Słowenii.

Życzymy organizatorom, aby w przyszłym roku wirus nie pokrzyżował tych planów. Pełny kalendarz imprez na rok 2022 w sporcie balonowym:

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony