Przejdź do treści
Balony w locie (fot. Komisja Balonowa AP/FB)
Źródło artykułu

Kalendarz imprez na rok 2022 w sporcie balonowym

Komisja Balonowa Aeroklubu Polskiego opracowała kalendarz imprez balonowych na rok 2022. W kalendarzu znajdują się zawody rangi Mistrzostw Świata, Balonowych Mistrzostw Polski oraz Zawody rozgrywane w ramach Balonowego Pucharu Polski, a także zgłoszone krajowe zawody zaliczane do Rankingu Pilotów Balonowych.

Sezon zawodów balonowych otworzą XXII Międzynarodowe Górskie Zawody Balonowe (Balonowy Puchar Polski), które zostaną rozegrane w dniach od 29 kwietnia do 2 maja 2022 r. w Krośnie.

Dwa miesiące później, w dniach od 29 czerwca do 2 lipca 2022 r., piloci balonowi będą rywalizowali w Rypinie podczas "GASPOL CUP" (Balonowy Puchar Polski).

Na kolejne zawody piloci balonowi poczekają do połowy lipca. W lipcu odbędą się dwie imprezy. Baloniarze zmierzą się w Janowie oraz Paczkowie.

W sierpniu również nie zabraknie okazji do rywalizacji. Począwszy od 11 sierpnia piloci balonów zmierzą się podczas wielu konkurencji w Ełku i Grudziądzu.

Sezon zawodów balonowych zamkną 24. Mistrzostwa Świata FAI Balonów na Ogrzane Powietrze, które zostaną rozegrane w dniach 17-23 września 2022 r. w miejscowości Murska Sobota na Słowenii.

Życzymy organizatorom, aby w przyszłym roku wirus nie pokrzyżował tych planów. Pełny kalendarz imprez na rok 2022 w sporcie balonowym:

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Czytaj więcej

lotniska
W niedzielę, 29 maja 2022 r. o godz. 16:00 na lotnisku w Chrcynnie odbędą się Mistrzostwa Aeroklubu Warszawskiego dla Juniorów Młodszych – Młodzi Modelarze-Lotnicy na Start.
lotniska
Lot Południowo-Zachodniej Polski im. Franciszka Żwirki to z całą pewnością najstarsza na świecie impreza sportu samolotowego, której 59 edycja odbędzie się pod koniec maja br. Jej początek sięga 1929 r., kiedy to w rok po utworzeniu Akademickiego Aeroklubu Krakowskiego,...
lotniska
W dniach od 24 kwietnia do 5 maja br. w Prievidzy (Słowacja) trwała rywalizacja podczas Krajowych Zawodów Szybowcowych "Glide Challenge Cup GSS Prievidza 2022" w klasach: Club, 15m, Combi. Obsada była topowa. Wystarczy powiedzieć że w klasie Combi startowało kilku mistrzów...
lotniska
Aeroklub Gdański zaprasza skoczków spadochronowych do udziału w Zawodach Spadochronowych o Puchar Zatoki Gdańskiej na Celność Lądowania, które zostaną rozegrane w dniach 29-31 lipca 2022 r. na lotnisku Pruszcz Gdański.

Nasze strony