Zmarł Włodzimierz Żołud

Włodzimierz Żołud (fot. Klub Lotników "Loteczka")

Do redakcji dotarła smutna wiadomość. W dniu 1 września 2020 r., w wieku 77 lat, zmarł we Wrocławiu Włodzimierz Żołud – instruktor, pilot szybowcowy i samolotowy, balonowy i sterowcowy.

Zasłużony w szkoleniu kadr lotniczych instruktor pilot szybowcowy i samolotowy pierwszej klasy. Szkolił w aeroklubach Wrocławskim Dolnośląskim i Ziemi Lubuskiej, doprowadzając do uzyskania licencji trzydziestu pilotów. Jako instruktor pilot Agro latał w Egipcie i Sudanie, gdzie zwalczając między innymi szarańcze wykonał szczęśliwe przymusowe lądowanie na Pustyni Libijskiej w północnym Sudanie. Jest również pilotem doświadczalnym i egzaminatorem sterowców i balonów. W Balonowych Mistrzostwach Polski zajął kolejno trzecie i pierwsze miejsce. Posiada Diamentową Złotą Odznakę Szybowcową. Wyróżniony licznymi branżowymi medalami, m.in. w 2017 roku „Złotą Odznaką Za Zasługi dla Aeroklubu Polskiego”.

Pogrzeb Włodzimierza Żołuda rozpocznie się w piątek 4.09.2020 r. Mszą Święto o godz. 14:30 na cmentarzu w Lipie Piotrowskiej / Kierunek Oborniki Śląskie.

 

Źródło: Klub Lotników "Loteczka"
comments powered by Disqus