Lotnicze książki dla pasjonatów – część 2

Lotnicze książki dla pasjonatów – część 2

Dwie ostatnie publikacje, o których chciałbym wspomnieć to "Przewodnik polskiej komunikacji lotniczej - lato 1933" - książka sprezentowana mi przez mojego serdecznego przyjaciela z warszawskiej TWR. Co ciekawe, jest ona dostępna do nabycia w jednym z warszawskich muzeów.

Zawiera ona szereg unikalnych zdjęć samolotów, lotnisk, mapek obrazujących położenie lotniska oraz dojazd do niego oraz wiele różnych rozkładów lotów, reklam prasowych związanych z lotnictwem. W oryginale było to - jak głosi rewers - "dwujęzyczne polsko-francuskie wydawnictwo, które było przeznaczone dla ówczesnych pasażerów PLL "LOT".

Zawartość ogólna tej publikacji to INFORMACJE PRAKTYCZNE DLA PASAŻERÓW, regulaminy przebiegi itp.

Kolejna publikacja (dostępna od czasu doi czasu na Allegro) to "Polski transport lotniczy 1918-1978" opracowanie Mieczysława Mikulskiego i znanego wszystkim miłośnikom lotnictwa Andrzeja Glassa. Kopalnia informacji o przewoźnikach, samolotach, historiach ich pozyskania, jak również historii rozwoju transportu lotniczego w Polsce. Trzy główne części tej publikacji to:

1. Dzieje polskiego transportu lotniczego
2. Samoloty polskiego transportu lotniczego
3. Ludzie polskiego transportu lotniczego.


Według mnie na pewno kolejna publikacja z zakresu MH (czyli MUST HAVE, a więc pozycja obowiązkowa) dotycząca historii polskiego lotnictwa.


Jak zawsze życzę miłej lektury!


Czytaj również:
Lotnicze książki dla pasjonatów

Źródło: Klaudiusz Dybowski
comments powered by Disqus