Kolejny znakomity wynik Klaudii Bułgakow w tegorocznym Pucharze Świata

Podczas zakończonego w sobotę Paralotniowego Pucharu Świata Klaudia Bułgakow zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji kobiecej i 42 w klasyfikacji generalnej. Jest to drugi w tym sezonie znakomity wynik Warszawianki w tej prestiżowej imprezie. W kwietniu wygrała klasyfikacje kobiecą w Brazylji i zajęła 36 miejsce wśród mężczyzn.

Podczas zawodów w Portugalji dzięki bardzo dobrym warunkom atmosferycznym udało się rozegrać pięc konkurencji (na siedem możliwych) o długości: 103,9; 82; 135,9; 77,7 i 106,1 km.

W zawodach wystartowało 129 zawodników z 18 krajów. Czworo z Polski: Klaudia Bulgakow, Bartosz Moszczyński, Tomasz Janikowski i Leszek Ziółkowski.

W zawodach dominowali Francuzi. Zwycięzcą zawodów został obecny mistrz Świata Honorin Hamard. Drugie miejsce zajął Julien Wirtz a trzecie Japończyk Joshiki Kuremoto.

Miejsca Polaków:

• 42 Klaudia Bulgakow
  • 79 Tomasz Janikowski
  • 114 Bartosz Moszczyński
  • 120 Leszek Ziółkowski

W klasyfikacji kobiecej wygrała Japonka Keiko Hiraki. Drugie miejsce zdobyła Klaudia Bułgakow a trzecie Włoszka Silvia Buzzi Ferraris.

Pierwsze trzy konkurencje cieszyły się znakomitymi warunkami atmosferycznymi co pozwoliło na rozłożenie długich tras. Mimo to na metę dolatywali praktycznie wszystcy zawodnicy. Podczas kolejnych dwóch konkurencji wiał silny wiatr co bardzo utrudniło oblecenie konkurencji. Nikt nie osiągnął w nich mety a ostatnia konkurencja musiała zostać zatrzymana z powodu nadmiernego rozwicia chmów, które mogły zagrażać bezpieczeństwu zawodników.

Zawody rozgrywały się w Portugalii w połowonej koło północnej granicy miejscowości Montalegre. Trasy konkurenncji rozgrywane były na terenie Portugalii i Hiszpanii.