Katowice Airport: statystyki lipiec – rekord rekordów

Katowice Airport

W lipcu 2011 roku w Międzynarodowym Porcie Lotniczym Katowice w Pyrzowicach odprawiono 338 019 pasażerów to o 7,5 proc. więcej niż w tym samym miesiącu ubr. Tym samym został pobity dotychczasowy rekord polskich portów regionalnych w liczbie odprawionych pasażerów w ciągu jednego miesiąca. W minionym miesiącu w porównaniu z lipcem 2010 roku w Pyrzowicach ruch czarterowy wzrósł o 18 proc. W tym segmencie ruchu odprawiono 166 694 pasażerów.

Od początku stycznia do końca lipca br. z siatki połączeń MPL Katowice skorzystało 1 397 980 pasażerów to o ponad 60 tysięcy więcej (4,6%) niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Liczba podróżnych obsłużonych w lipcu br. potwierdza prognozy zgodnie, z którymi w miesiącach wakacyjnych (lipiec, sierpień) z usług linii lotniczych świadczących przewozy z pyrzowickiego lotniska skorzysta ponad 670 tysięcy pasażerów.

Przewiduje się, że 2011 rok będzie najlepszym w historii MPL Katowice, na lotnisku zostanie odprawionych ponad 2,5 mln pasażerów, w tym ponad 800 tysięcy w ruchu czarterowym. Tym samym pyrzowickie lotnisko umocni się na pozycji lidera wśród polskich portów regionalnych w zakresie obsługi ruchu czarterowego.

W tym roku otwarte zostały nowe połączenia czarterowe do Maroka (Oujda), na Wyspy Kanaryjskie (Gran Canaria), do Grecji (Kos) na Cypr (Larnaka) i do Izraela (Eljat). Z kolei 30 października br. linia lotnicza Ryanair otworzy nowe regularne połączenie do Manchesteru (dwa razy w tygodniu), a 1 listopada br. wykona pierwszy rejs z Pyrzowic do Bristolu (dwa razy w tygodniu).

Źródło: Katowice Airport
comments powered by Disqus