Przejdź do treści
Szybowiec

Puchar Czterech Lotnisk 2013

Karkonowskie Stowarzyszenie Szybowcowe w Jeżowie Sudeckim, nawiązując do sportowych tradycji Wyczynowej Szkoły Szybowcowej, ogłosiło rozpoczęcie rywalizacji pod nazwą "Puchar Czterech Lotnisk 2013".

Edycja PCL 2013 będzie rozegrywana między 1 kwietnia, a 30 października 2013 roku. Zawody będą polegały na wykonani przelotu szybowcowego po trasie trójkąta 315 km wokół lotnisk Jelenia Góra, Zielona Góra oraz Leszno. Obowiązkowy będzie również przelot nad lotniskiem w Lubinie, które leży na boku trójkąta PCL na trasie Leszno - Jelenia Góra. Start do zadania może odbyć się z dowolnego lotniska, a kolejność trasy przelotu pozostaje do wyboru pilotów.

Warunkiem uczestnictwa w zawodach jest przesłanie zgłoszenia – informacji o przystąpieniu do rywalizacji – na adres mailowy administratora zawodów: kssjezow@gmail.com oraz rejestracja pilota (darmowa) na tej stronie.

Nagrodą za zwycięstwo jest Puchar oraz nagroda pieniężna. Minimalna gwarantowana wysokość głównej nagrody wynosi 1000 zł. Wysokość nagród oraz ilość nagradzanych miejsc może ulec zwiększeniu. Dodatkową nagrodę przewiduje się dla pierwszego zawodnika, nie będącego instruktorem szybowcowym, który wykona przelot w ramach PCL KSS z lotniska w Jeleniej Górze.

Więcej informacji jest dostępnych na stronie Karkonowskiego Stowarzyszenia Szybowcowego.

FacebookTwitterWykop

Nasze strony