Przejdź do treści
Katastrofa śmigłowca LPR, Fot. Maciej Swierczynski / AG
Źródło artykułu

Pomoc dla dr Andrzeja Nabzdyka i rodzin ofiar katastrofy śmigłowca LPR

17 lutego z Wrocławia wystartował do rannych w karambolu na A4, śmigłowiec LPR. Maszyna rozbiła się w okolicach Jarostowa - kilkaset metrów od miejsca karambolu i w pobliżu wiejskich zabudowań.

W wyniku katastrofy zginął pilot - Janusz Cygański i pielęgniarz - Czesław Buśko. Wypadek przeżył w stanie ciężkim Andrzej Nabzdyk, który w Szpitalu Wojskowym we Wrocławiu wraca do zdrowia.


Jeden z najbardziej doświadczonych i najlepszych - w opinii współpracowników - pilot wrocławskiej filii pogotowia lotniczego. Instruktor spadochronowy.
Zostawił żonę - Emilkę (nigdy o niej inaczej nie mówił), niepracującą, studiującą zaocznie socjologię na Uniwersytecie Wrocławskim oraz 2 synów - pilotów szybowcowych (pasje lotnicze odziedziczyli po Tacie): Karola, lat 24, który ukończył studia inżynierskie i rozpoczyna magisterskie na
Politechnice Poznańskiej, na kierunku energetyka i Wojtka, lat 21, studenta I roku kierunku mechanika i budowa maszyn na Politechnice Wrocławskiej

Czesiu, pielęgniarz, całe swoje życie zawodowe poświęcił Pogotowiu Lotniczemu. Szachista, sportowiec (rower, biegi długodystansowe, własnej produkcji siłownia w hangarze), człowiek, któy nigdy nikogo nie skrytykował! Niezwykle pracowity, pracując na kilku etatach starał się zapewnić Rodzinie byt i wykształcenie Córce. Potrafił również upiec wyśmienite ciasto!
Zostawił żonę Martę, emerytowaną nauczycielkę angielskiego oraz córkę Marysię, niezwykle uzdolnioną i pracowitą studentkę II roku psychologii klinicznej w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej.

Andrzej Nabzdyk, znany wszystkim bez wyjątku, ratownikom na Dolnym Śląsku. Pionier tutejszego ratownictwa! Tworzył podwaliny dla szkolenia podyplomowego pracowników zespołów ratownictwa medycznego. Na wszelkie sposoby stara się postawić polskie ratownictwo medyczne na światowym poziomie. Jest szefem zespołu, który ostatnio, 2-krotnie zdobył mistrzostwo świata w ratownictwie medycznym!! Pasja - wspinaczka skałkowa, góry, rodzina......
Obecnie walczy o życie.
Ma żonę, Bernadetę, z wykształcenia pielęgniarkę, obecnie poświęcającą czas dzieciom oraz 2 synów sportowców (akrobatyka): starszego Kubę, 17 lat, ucznia I klasy liceum i młodszego Krzysia, 14 lat, uczącego się w II klasie gimnazjum.

W związku z katastrofą śmigłowca ratowniczego Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Lokalnych AS organizacja pożytku publicznego KRS 0000007260; z siedzibą w Sobótce, ul. Św. Jakuba 3, z którym dr Andrzej Nabzdyk wielokrotnie współpracował, podjęło działania mające na celu organizację pomocy dla ofiar tej katastrofy i Ich rodzin.

Adres internetowy stowarzyszenia http://www.stowarzyszenie-as.pl/

Zarząd Stowarzyszenia podjął uchwalę dotyczącą utworzenia rachunków pomocniczych w Banku Spółdzielczym Kąty Wrocławskie O/Sobótka, na których będą gromadzone środki pozyskane na ten cel. Osoby, które chciałyby przeznaczyć 1% podatku na rehabilitację Andrzeja Nabzdyka:

1. Na leczenie i rehabilitację lekarza Andrzeja Nabzdyka

NRB 93957410152003020008840101

2. Na rzecz rodzin ofiar katastrofy śmigłowca ratowniczego Lotniczego Pogotowia Ratunkowego

NRB 66957410152003020008840102

Przelewy z zagranicy:
Bank Polskiej Spółdzielczości S.A. Oddział Wrocław, ul. Krasińskiego 27, 50-449 Wrocław,
SWIFT POLUPLPR nr konta - j.w.

Nad prawidłowym wykorzystaniem pozyskanych środków czuwać będzie zespół powołany przez Zarząd Stowarzyszenia w porozumieniu z przedstawicielami środowiska medycznego.

Jednocześnie informujemy, że powstaje stowarzyszenie, którego celem będzie szeroka pomoc dla rodzin ratowników, którzy ponieśli śmierć - oby już nigdy! - podczas ratowania ludzkiego życia.

Liczymy na zrozumienie potrzeb ofiar tej katastrofy. Każda złotówka może pomóc - szczęśliwie ocalałemu z katastrofy lekarzowi zapewni odpowiednie możliwości leczenia i rehabilitacji, a rodzinom ofiar pomoże przezwyciężyć najtrudniejsze chwile po tym dramatycznym wydarzeniu.

Jak przekazać 1% podatku?
W zeznaniu podatkowym PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38
podajemy pełną nazwę organizacji: "AS Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Lokalnych" oraz
numer jej wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego: Nr KRS:0000007260
z dopiskiem: „dla Andrzeja”

Więcej informacji: Jarosław Sosnowski, kom.: 0603-405-767

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony