Finał II Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Lotnictwie i Przemyśle Lotniczym

II Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Lotnictwie i Przemyśle Lotniczym

Niedawno zakończył sie pierwszy etap II Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Lotnictwie i Przemyśle Lotniczym, której celem jest zainteresowanie problematyką lotnictwa i przemysłu lotniczego w Polsce szerokich kręgów społeczeństwa i młodzieży, promocja lotnictwa (cywilnego, sportowego i wojskowego) oraz przemysłu lotniczego w Polsce, propagowanie nowoczesnych technik zdobywania wiedzy oraz promowanie nowoczesnych form przekazywania danych.

Etap I Olimpiady obejmował cztery bloki programowe: historię lotnictwa i przemysłu lotniczego w Polsce, osiągnięcia sportowe, współczesne lotnictwo wojskowe oraz współczesne lotnictwo cywilne, przemysł i zaplecze badawczo – rozwojowe. I etap składał się z pytań testowych, podzielonych tematycznie. Należało wybrać dwa bloki tematyczne i wypełnić załączony do nich test.

Spośród wszystkich uczestników do finałowego II etapu zakwalifikowało się 36 osób. Drugi etap odbędzie się w formie pisemnego testu.

Finał II Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Lotnictwie i Przemyśle Lotniczym odbędzie się 24.10.2017 r. o godzinie 11.00 w Hotelu Delfin, przy al. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Na zwycięzców II Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Lotnictwie i Przemyśle Lotniczym czekają nagrody. Za zdobycie pięciu pierwszych miejsc uczestnicy otrzymają puchary i dyplomy, a na zwycięzców czeka "Szkolenie UAVO VLOS – szkolenie na operatora drona", ufundowane przez Lubelską Szkołę Dronów, lot szybowcem (2 nagrody) ufundowane przez Ośrodek Szkoleniowy BBAero.

Impreza została objęta honorowym patronatem przez Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego – Pawła Solocha.

Organizatorami Olimpiady są Portal internetowy www.interwizja.edu.pl, Polskie Lobby Przemysłowe im. Eugeniusza Kwiatkowskiego, Stowarzyszenie Polska w Unii, Naczelna Organizacja Techniczna, Podlaska Agencja Consultingowa RECTUS–WOC Sp. z o.o. oraz Stowarzyszenie Seniorów Lotnictwa Wojskowego RP.

Źródło: interwizja.edu.pl
comments powered by Disqus