Wiceminister Gospodarki odwiedza wrocławskie UTC

PZL Wrocław

W piątek 22 lutego Ilona Antoniszyn-Klik, Wiceminister Gospodarki, odwiedziła HS Wrocław, wchodzący w skład globalnej korporacji UTC. Celem wizyty było zapoznanie się ze zmianami wprowadzonymi w efekcie prywatyzacji firmy PZL Wrocław, która miała miejsce dwa lata temu

Podczas wizyty Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki zapoznała się z zakresem prac modernizacyjnych, jakie były przeprowadzone przez ostatnie dwa lata po prywatyzacji PZL Wrocław i przejęciu firmy przez UTC Aerospace Systems, należące do korporacji United Technologies.

Przedstawiciele firmy oprowadzili Ilonę Antoniszyn-Klik po wyremontowanej siedzibie głównej zakładu, zmodernizowanych halach, nowych liniach produkcyjnych, a także zaprezentowali stan budowy Inżynieryjnego Centrum Badawczo-Rozwojowego. Centrum, które do 2015 roku ma zatrudniać ponad 300 inżynierów będzie najbardziej zaawansowaną technologicznie bazą know-how w zakresie produkcji oraz rozwoju podzespołów dla branży lotniczej w Europie.

Niezależnie od transformacji zakładu, polegającej na poprawie infrastruktury i modernizacji parku maszynowego, firma rozpoczęła już działania badawczo-rozwojowe oraz opracowywanie nowoczesnych rozwiązań, które będą miały zastosowanie w nowych konstrukcjach lotniczych

Inwestować w innowacyjność
HS Wrocław wyróżnia się na tle innych dużych przedsiębiorstw innowacyjnością. – Możemy się pochwalić zaawansowaną działalnością badawczo-rozwojową, prowadzoną we współpracy z Politechniką Wrocławską i Poznańską. W HS Wrocław rozwijamy i wdrażamy nowoczesne technologie. Obiecaliśmy Ministerstwu, że będziemy inwestować w projekty, których dotąd w Polsce nie było i dotrzymujemy słowa – mówi Wojciech Wasik, prezes firmy HS Wrocław Sp. z o.o. Ponadto, wrocławski oddział UTC to pracodawca, który tworzy wartościowe, wysoko wyspecjalizowane i dobrze opłacane miejsca pracy.

Bardzo ważnym argumentem przemawiającym za inwestycjami w działalność badawczo – rozwojową była lokalizacja firmy we Wrocławiu, w bezpośrednim sąsiedztwie Politechniki Wrocławskiej i jej zaplecza naukowego. Zapewnia to stały dopływ wykwalifikowanych inżynierów, możliwości szkoleniowe i korzystanie z szerokiego doświadczenia kadry naukowo- badawczej.

HS Wrocław Sp. z o.o., wrocławski oddział UTC Aerospace Systems, powstał na przełomie 2010 i 2011 r., kiedy amerykańska korporacja uchroniła od bankructwa zakłady PZL-Wrocław (wcześniej Hydral). Przedsiębiorstwo projektujące i produkujące komponenty dla przemysłu lotniczego oraz obronnego przeszło gruntowną transformację. Dzięki ogromnym inwestycjom, dziś HS Wrocław zatrudnia ponad 600 pracowników i jest jedną z najbardziej innowacyjnych oraz zaawansowanych technologicznie firm na Dolnym Śląsku.

Źródło: UTC Aerospace Systems

Źródło: Internet
comments powered by Disqus