Tu macie metal. Tu są nity. Zbudujcie samolot!

Experience Aviation

Te słowa usłyszał pierwszego dnia letnich wakacji, 16-letni Deshorn King, jako wstępne instrukcje dane jemu i 59 innym nastolatkom z okolic Miami. Uczniowie zostali zaakceptowani do wzięcia udziału w programie lotniczym dla nastolatków, prowadzonym przez Experience Aviation.
 
Grupa rozpalonej do pracy młodzieży z zerowym doświadczeniem, otrzymała misję zbudowania w 10 tygodni samolotu Zenith Zodiac XL. "Mieliśmy poznać szczegóły awioniki,  aerodynamiki, budowy płatowca – praktycznie wszystkiego od A do Z w ciągu jednego tygodnia,” powiedział King. Oczywiście, wszystkie etapy budowy samolotu były nadzorowane przez zawodowców.

Mentorem uczniów był 24-letni Barrington Irving, który w 2007 roku zapisał się w historii jako najmłodszy i pierwszy czarny pilot, który w pojedynkę wykonał lot dookoła świata. Podróż w której przeleciał ponad 30 000 mil, rozpoczął 23 marca 2007r. Szczegóły ze swojego 3 miesięcznego lotu opisał w blogu na stronie: http://barringtonirving.spaces.live.com/

Barrington Irving założył Experience Aviation w celu inspiracji młodych ludzi, by ci odnajdywali i realizowali swoje marzenia, tak jak on sam. „Stawiasz tym uczniom wyzwania, a oni potrafią im sprostać. Te dzieciaki chcą wyzwań,” oznajmił Irving.

Zbudowany przez młodzież zamolot, nazwano Inspiration II.

„To był wspaniały lot,” powiedział Irving z zapartym tchem stojąc na skrzydle po udanym dziewiczym locie.„Dokonałem łatwej części – latania, a oni dokonali najtrudniejszej zgłaszając się i poświęcając dokonaniu czegoś tak doniosłego, jak zbudowanie samolotu w 10 tygodni," powiedział Irving.

Zdjęcia i więcej informacji na stronie http://www.experienceaviation.org/

Źródło: Internet
comments powered by Disqus