Prezes Cessny wygłosił przemówienie na temat przyszłości lotnictwa

Jack Pelton.jpg
Jack Pelton, prezes i dyrektor generalny Cessny, na spotkaniu z członkami aeroklubu w Waszyngtonie powiedział, że dla zapewnienia zdrowej sytuacji w branży wszyscy w lotnictwie musza współpracować.

Prezes dodał, iż negatywna retoryka wokół lotnictwa ogólnego ustała właśnie dzięki połączonym wysiłkom członków środowiska GA. "Ta współpraca jakiej doświadczyliśmy w zakresie general aviation musi obejmować wszystkie dziedziny lotnictwa. Komitet Doradztwa ds. Przyszłości Lotnictwa uruchomiony przez Sekretarza Departamentu Transportu (DOT), La Hooda to doskonały początek." Pelton jest jedynym przedstawicielem GA w tym komitecie.

W swoich uwagach Pelton ujął trzy zagadnienia, które mogą najbardziej wpłynąć na przemysł lotniczy: kwestie zmniejszającej się populacji pilotów, ochrony środowiska i wprowadzenia Systemu Transportu Lotniczego Nowej Generacji (NextGen).

Federalna Administracja Lotnictwa USA (FAA) przewiduje, że w przyszłym roku liczba uczniów - pilotów spadnie do 69000 osób, czyli najniższego poziomu w ciągu ostatnich 10 lat. "To jest problem dla nas wszystkich i każdy z nas powinien włączyć się w poszukiwanie jego rozwiązania," powiedział Pelton grupie liderów przemysłu lotniczego.

"Mniej pilotów oznacza zagrożenie naszych interesów, co z kolei zagraża silnemu, zrównoważonemu systemowi lotnictwa, na jaki liczy nasz kraj. Dawno minęły czasy, kiedy armia produkowała wszystkich pilotów, których potrzebowały linie lotnicze lub gdy ustawy finansowały drogie szkolenia lotnicze dla weteranów wracających do cywilnego życia. Potrzebujemy prawodawstwa, które będzie wspierać i stymulować naszą branżę. "

Pelton powiedział, iż lotnictwo uzyskało wybitne osiągnięcia w dziedzinie zmniejszenia negatywnego wpływu na środowisko. "Rynek wymaga wydajności, a przy większej wydajności paliwa ogranicza się emisję spalin. Wciąż jednak widzimy, że jest bardzo dużo do zrobienia", dodał. "Filozofia Fundacji Lindbergha dobrze to ujmuje - musimy prowadzić politykę i praktyki, które zbalansują postęp i technologię biorąc pod uwagę wrażliwość środowiska."

Te same rozważania muszą być przeprowadzone, gdy rząd reformuje krajową przestrzeń powietrzną i rozwija system nowej generacji zarządzania ruchem lotniczym, powszechnie nazywany NextGen. "Taki rodzaj współpracy jest zachęcający i mam nadzieję, że to się nie zmieni,” powiedział Pelton. "Jest to jedyny sposób, by naprawdę zapewnić bezpieczeństwo, wydajność oraz korzyści ekonomiczne i ekologiczne, na które  wszyscy liczymy.

Pełny tekst przemówienia można znaleźć tutaj

Tłumaczenie z GaNews


Źródło: Internet
comments powered by Disqus