Postępy w rozwoju programu Cessny Citation M2

Cessna Citation M2

Koncern Cessna poinformował, iż w ostatnim czasie w zakładach w Wichita zmontowane zostały skrzydła i kadłub pierwszego produkcyjnego egzemplarza odrzutowca biznesowego Citation M2. Pełne zatwierdzenie certyfikatu typutego samolotu ma nastąpić w drugiej połowie 2013 r.

"Program M2 rozwija się dobrze iobecnie wszyscy czekają na rozpoczęcie procesu certyfikacji i następnie dostaw do klientów", powiedział Dick Friesen, zarządzający programami Cessna Mustang i M2. "To jest moment, w którym możemy zobaczyć jak ten samolot nabiera kształtu i mamy nadzieję, że jest to również ekscytującachwila dla naszych klientów, którzy chcą rozpocząć użytkownie M2", dodał.

Montaż skrzydeł jest krytycznym momentem procesu produkcyjnego, ponieważ umożliwia zespołowi na rozpoczęcie fazy instalacji silnika. Proces ten również przygotowuje samolot na początek testów funkcjonalnych systemów, w tym kontroli lotu, awioniki i hydrauliki.

Wyposażony w silniki Williams International, M2 może osiągać prędkości dochodzące do 400 ktas, FL410 oraz wykonywać loty o długości ponad 2400 km. Do startu i lądowania samolot będzie wymagał ok. 1 km pasa startowego, co zapewni mu dostęp do niektórych specyficznych lotnisk na świecie, gdzie operatorzy na konstrukcjachinnych firm nie są w stanie zaryzykować lotu, powiedział przedstawiciel spółki.Posiadający siedem miejsc pasażerskich model M2 będzie wyposażony w awionikę Garmin G3000, oferując również niektóre rozwiązania zaczerpnięte z większych odrzutowców produkowanych przez koncern, takich jak Citation Sovereign i Citation X.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.Cessna.com

Źródło: general aviation news

Źródło: Internet
comments powered by Disqus