Piper wstrzymuje na kilka dni działalność

Piper Aircraft

Piper Aircraft poinformował, iż z powodu wdrażania programu oszczędnościowego firma zostanie w sierpniu zamknięta na kilka dni. Branża przyjęła tę wiadomość z zaskoczeniem, ponieważ wcześniej spółka ogłosiła, że w pierwszym kwartale 2010 r., w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego zanotowała 75 % wzrost zysków ze sprzedaży przy 40% zwiekszeniu dostaw.

„Te krótkie przerwy nie wpłyną na naszą obecną kadrę, której ilość pozostanie na dotychczasowym poziomie,” powiedział Steve Johnston, wiceprezes ds. zasobów ludzkich i dodał, „Wprowadzona strategia pozwoli nam uzyskać korzyści ze wzrostu ilości w zleceń w okresie do końca tego roku.” Przerwa w pracy ma zastosowanie do wszystkich pracowników, w tym kierownictwa. Wyjątkiem są jedynie Ci, którzy pracują nad programem PiperJet i kluczowymi projektami dla biznesu, dodał Johnston.

Piper, którego siedziba mieści się w Vero Beach, na Florydzie, w ciągu ostatniego roku zatrudnił około 300 pracowników (wcześniej w czasie kryzysu zostało zwolnionych 600). Przedstawiciel spółki powiedział, że firma nadal się spodziewa zysku na koniec roku i już nie przewiduje dalszych zamknięć.

Tłumaczenie z AvWeb

Źródło: Internet
comments powered by Disqus