Przejdź do treści
Pilatus PC-12 NG
Źródło artykułu

Pilatus wylatał nowy rekord

Pilatus Aircraft ogłosił, że flagowy samolot PC-12 wylatał już ponad 2 miliony godzin. Jest to niepodważalny powód do dumy dla szwajcarskiego producenta. Dla klientów, to wyróżnik skuteczności, wydajności i niezawodności. Na dzień dzisiejszy, na całym świecie lata około 800 samolotów PC-12.

Wprowadzony w 1994 r., certyfikowany do załogi jednoosobowej PC-12, charakteryzuje się wybitnymi osiągami. Jego najnowsza odsłona - Next Generation PC-12NG, została wyposażona w szklany kokpit Honeywell Primus Apex, mocniejszy silnik Pratt & Whitney Canada PT6A-67P (1200HP) oraz wyposażenie wnętrza, zaprojektowane przez BMW Group Designworks USA.

"Klienci korzystający z naszych samolotów w różnych warunkach, dostarczają nam znakomite opinie a ich bogate doświadczenie, pomaga w nieustającej filozofii ciągłego doskonalenia...." powiedział Ignaz Gretener, Vice President w Pilatus Aircraft Ltd.

Pilatus Aircraft Ltd został założony w 1939 roku i jest obecnie liderem produkcji i sprzedaży jednosilnikowego samolotu dyspozycyjnego. Jest to również jedyna szwajcarska firma produkująca samoloty dla biznesu i do szkolenia. Pilatus Aircraft zatrudnia około 1200 pracowników.
FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony