Pierwszy SkyCatcher z Chin w USA

Cessna 162 SkyCatcher / fot. www.kansas.com

Pierwsza Cessna 162 SkyCatcher prosto z linii produkcyjnej w Shenyang Aircraft Industry w Chinach poleciała do Witchita.

Lekki samolot sportowy będzie ponownie składany w fabryce Cessny. Jak powiedział rzecznik Cessny, Bob Stangarone, wymagane jest dokonanie uaktualnień zgodnych najnowszymi zmianami w projekcie.

Drugi SkyCatcher przypłynie z Shenyang do Yingling Aviation w stanie Wichita, by tam ponownie został złożony. Yingling to jedna z trzech firm, które będą zajmować się ponownym składaniem samolotów, po ich przybyciu do Stanów Zjednoczonych.

Rzecznik Cessny wyjaśnił, że modyfikacji będą wymagać pierwsze 10 samolotów, dopóki w linii produkcyjnej nie zostaną wprowadzone zmiany projektu. Wprowadzono je na skutek wypadków w testach korkociągu. Obecnie większy jest rozmiar ogona, dodano niewielki fin dla stabilizacji statku i lepszego panowania nad nim, a ster kierunku wydłużono.

Świat ujrzał SkyCatcher'a po raz pierwszy w 2007 roku. Miał on zachęcić więcej osób do latania i służyć do szkolenia pilotów.

Władze firmy tłumaczą, że na miejsce produkcji samolotu wybrali Chiny, by zmniejszyć jego koszt i sprzedawać go w atrakcyjnej cenie.

SkyCatcher pojawił się w miejsce dwuosobowego samolotu Cessna 150, na którym wyszkoliły się tysiące pilotów. Produkcji 150 zaniechano już w 1977 roku.

Przetłumaczono na podstawie artykułu ze strony The Witchita Eagle.

Źródło: Internet
comments powered by Disqus