NBAA proponuje zmiany w szkoleniu pilotów VLJ

NBAA National Business Aviation Association

Jedną z grup, które obradowały na zeszłotygodniowej Konferencji NBAA w Orlando na Florydzie była Komisja Bezpieczeństwa NBAA (NBAA National Business Aviation Association).

Komisja skupiła się na weryfikacji wytycznych szkolenia na pilotów VLJ (Very Light Jet). NBAA Safety Committee oznajmiła, że zmiany mają przyczyniać się do zwiększenia znajomości oprzyrządowania przez przyszłych pilotów. Zostaną podjęte prace nad lepszą definicją oceny szkoleń, wyjaśnienia koncepcji „osobistych minimów” oraz odniesienia się do wyjątkowych wyzwań, jakimi są poruszanie się na lotniskach z krótkimi pasami startowymi i nieprzyjaznym terenem w okolicy. Poza tym, na prośbę FAA (Federal Aviation Administration), komisja ma wnieść realny merytoryczny wkład, w najlepsze praktyki stosowane podczas imprez z udziałem lekkich odrzutowców.

Komisja oznajmiła, że będzie współpracować z GAMA (General Aviation Manufacturers Association) i innymi nad przerobieniem wytycznych dotyczących szkolenia jeszcze przed końcem bieżącego roku.

Źródło: Internet
comments powered by Disqus