Airbus zdeklasował Boeinga w zamówieniach

Modele samolotów Airbusa, fot. rp.pl

Airbus uzyskał w październiku zamówienia na 415 samolotów, w tym największe w historii od jednej linii zwiększając przewagę nad Boeingiem, który ma uziemione MAXy

Firma z Tuluzy podała ostatnio o sprzedaniu 12 samolotów A330neo i 13 A321 XLR o wydłużonym zasięgu klientowi, który nie chciał ujawniać się. Dwie osoby poinformowały Reutera, że jest to firma leasingowa GECAS z konglomeratu Genetal Electric, która zamówiła 25 samolotów (12 A330 neo i 13 A321 XLR) ale co się rzadko zdarza, z silnikami Rolls-Royce, podczas gdy tradycyjnie wybierała silniki GE Aviation. Gdyby ta informacja potwierdziła się, to byłby to drugi kontrakt GECAS na A330neo.

W ubiegłym tygodniu Airbus zanotował rekordowe w swej historii zamówienie indyjskiej IndiGo na 300 samolotów. Dziesięć dni temu prywatny przewoźnik wietnamski VietJet złożył potwierdzone zamówienie na 15 A321 XLR z zamianą pięciu A321neo z poprzedniego zamówienia. Odrębnie Airbus dostarczy do ośrodka szkoleniowego w Mieście HCM dwa symulatory lotów nowej rodziny A320, zajmie się też szkoleniem pilotów i instruktorów — podano w Tuluzie.

Czytaj całość artykułu na stronie www.rp.pl

Źródło: Rzeczpospolita
comments powered by Disqus