Nastolatek próbował założyć własną linię lotniczą

Catch Me if You Can

Niedawno 17 letni Anglik z Yorkshire, spotkał się z najróżniejszymi dyrektorami i przedstawicielami rządu w Wielkiej Brytanii i przekonał ich, że jest potentatem zakładającym własną linię lotniczą, gdzie w rzeczywistości wcale nie miał takiego zamiaru, ani kapitału. Zdarzenie opisał London Times.

Chłopak używał pseudonimu Adam Tait, a także innych fałszywych nazwisk w e-mailach i rozmowach telefonicznych, by przekonać rozmówców, że współpracuje z zespołem pracowników. Zaproponował założenie niskonakładowej linii lotniczej obsługującej większość Europy, która miałaby mieścić się na Wyspach Normandzkich. Jego intryga została wykryta, gdy został zatrzymany na lotnisku przez policję próbując dostać się do 93-miejscowego jeta, którego jak twierdził chciał wynająć.

Historia bije rekordy popularności w głównych mediach przypominając historię rodem z holywoodzkiego filmu pt. „Catch Me If You Can” (polski tyt.: Złap mnie, jeśli potrafisz”), opartej na autentycznej historii amerykańskiego nastolatka, który podawał się za pilota liniowego.

W zeszłą niedzielę, gazeta Times podała, że chłopak kontaktując się z szeregiem firm, podawał się za brytyjskiego managera American Global Group, zmyślonej firmy.
„Powiedział, że nazywa się Tait i że AGG jest właścicielem 28 linii lotniczych, 55 hoteli, 12 centrów handlowych i 28 stacji benzynowych,” powiedział Debi Clark, właściciel agencji modelek, w której Tait chciał wynająć modelki do reklam, nad którymi, jak twierdził, pracował.

Melanie Cole, która przyprowadziła swoją 13-letnią córkę Sophie na casting do fikcyjnej firmy, powiedziała, że: „Adam uznał, że Sophie będzie doskonała do fotografii, na której wychodziłaby z samolotu i chciał nas również zabrać na cztery dni do Hiszpanii. Wydawał się bardzo atrakcyjny i z pewnością miał niesamowity dar przekonywania.”

Przetłumaczono na podstawie artykułu ze strony AvWeb.

Źródło: Internet
comments powered by Disqus