Koniec papierowych licencji w USA

FAA

Federalne Władze Lotnicze USA (FAA) ogłosiły, iż z dniem 31 marca przyszłego roku kończy się ważność papierowych licencji lotniczych. Aby otrzymać nowy zabezpieczony przed fałszerstwami plastikowy dokument, należy wypełnić formularz i wysłać go do FAA w Oklahoma City, dołączając dowód wpłaty w wysokości 2 dolarów. Wymianę można zainicjować za pomocą strony internetowej, jak również droga pocztową.

Nowa licencja nie odnotowuje pierwszej daty wydania uprawnień, w związku z czym zasadne może być zatrzymanie papierowej wersji, aby w razie potrzeby móc udowodnić długość doświadczenia lotniczego. Wymiana przy korzystaniu z usług tradycyjnej poczty może zająć od czterech do sześciu tygodni, natomiast składając wniosek przez internet czeka się do 10 dni. Licencje personelu naziemnego (np. mechaników) będą honorowane przez następne trzy lata, ale po tym okresie również będą wymagały wymiany.

 

Czytaj więcej na: http://www.faa.gov/licenses_certificates/airmen_certification/expiring_paper_certificates

Źródło: Internet
comments powered by Disqus

Komentarze

Drodzy koledzy...trochę optymizmu:-) Zejdą na 99,90 euro :-)

W stanach licencję dostajesz niemal od razu ważna na 3 miesiące. W ciągu tego okresu dostaniesz licencje plastikową. Jak ja ją robiłem była za free, wymiana z papieru na plastik kosztowala 2 USD. Malo tego za free przeslano mi ja do Polski, a u nas tryb przyspieszony jest dodatkowo platny :)

Bo Polska to wzorowy, żeby nie powiedzieć - przodujący - kraj ewrosojuza! 40 lat komuny nie może iść na marne. Przerośnięta do granic obłędu biurokracja - to rak na zdrowym ciele społeczeństwa, musi brać coraz więcej, żeby nie zdechnąć i rosnąć w niekontrolowany sposób dalej. Stąd ta różnica.

Obecnie na wymianę licencji w ULC czeka się 14 dni, ale to przy osobistym przyniesieniu oraz osobistym odbiorze... nie pamiętam ile to teraz w ULC kosztuje, pewnie coś koło 25-30 USD... żenada.

u nas też wejdą plastikowe ale wymiana będzie pewnie kosztować ze 100 dolarów. ULC będzie miał okazję zarobić

100 USD? co najmniej 100EUR! I taka jest wlasnie roznica miedzy lataniem w USA a u nas. Miedzy FAA a ULC/EASA. Kosmiczna!