Końcowa faza montażu pierwszego polskiego Black Hawk S-70i

S-70i Black Hawk

W zakładach PZL Mielec należących do firmy Sikorsky Aircraft Corp., w końcową fazę produkcji wszedł pierwszy S-70i Black Hawk, międzynarodowy wariant śmigłowca Black Hawk. Montaż oficjalnie rozpoczął się 17 sierpnia 2009 r., a kilka tygodni temu egzemplarz nr 1 został po raz pierwszy uruchomiony.

„Dzięki zaangażowaniu i współpracy pracowników Sikorsky Aircraft i naszych globalnych dostawców, osiągnęliśmy kluczowy etap programu” powiedziała Debra A. Zampano, Menadżer International Military Program i dodała „Ta kooperacja pokazuje wkład firmy w rozwój tego przedsięwzięcia i rozszerzanie innowacji. Jesteśmy świadkami historycznego wydarzenia dla Sikorsky Aircraft - pierwszego międzynarodowego śmigłowca Black Hawk”.

Aby zwiększyć swoją obecność na rynku międzynarodowym, Sikorsky wyznaczył zakłady w Mielcu jako końcowy punkt montażowy dla modelu S-70i. Maszyna montowana w Polsce jest konkurencyjna w swojej klasie. Posiada użyteczny udźwig rzędu 10 ton, w cenie porównywalnej do śmigłowców z udźwigiem 6-8 ton. ”Pierwszy S-70i Black Hawk jest już prawie kompletny i pracownicy fabryki nie mogą się doczekać kiedy opuści linię montażową. To będzie chwila, która zjednoczy wszystkich w dumie w tworzenia i wspierania nowej odmiany produktu Sikorsky” powiedział Janusz Zakręcki, prezes PZL Mielec.

Więcej informacji na stronie www.sikorsky.com

Źródło: Internet
comments powered by Disqus

Komentarze

ostatnie zdanie z powyższego artykułu to tzw. " sra... w banie"

Brawo,brawo!!!