Artur Kielak za sterami L-39 Baltic Bees czyli ile wynosi równanie: FF+BB+L-39= ?

Artur Kielak na L-39, fot. Artur Kielak

Artur Kielak, jeden z najbardziej utytułowanych polskich pilotów akrobacyjnych, rozpoczął treningi na samolocie L-39 Zespołu Akrobacyjnego Baltic Bees. Aktualnie wykonuje on loty zapoznawczo treningowe celem zaznajomienia się z procedurami jakimi zespół się posługuje.

Jak podkreślał, szczególnie ciekawym doświadczeniem były loty z solistą, podczas których pokazał on prawdziwe możliwości samolotu na maksymalnych przeciążeniach dodatnich i ujemnych, ale także figury autorotacyjne i ślizgi na ogon, czyli coś co wykonuje się na samolocie akrobacyjnym.

„Wszystkie loty wykonywane są z instruktorem Baltic Bees, bo inaczej nie byłoby możliwe zapoznanie się z procedurami grupy i dystansami w jakich pracują w poszczególnych elementach i figurach.

Muszę przyznać, że szczególnie autorotacja w pionie ponad 4 tonowym odrzutowcem zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Agresja i precyzja solisty motywuje mnie bardzo do dalszej pracy nad moją techniką pilotażu samolotów odrzutowych. Ale bez obaw. Akrobacja freestyle w różnych kombinacjach dalej pozostaje na pierwszym planie, choć współpraca z zespołem Baltic Bees bardzo mnie pociąga i na pewno znowu zasiądę niedługo za sterami L-39 w ich barwach i nie tylko”, powiedział Artur Kielak.

Źródło: dlapilota
comments powered by Disqus