FAA proponuje zmniejszenie liczby stacji pogodowych

Center Weather Service Forecasting Units

Center Weather Service Forecasting Units (CWSUs) mieszczące się w Air Route Traffic Control Centers (ARTCCs) mogą przestać istnieć. Aby zmniejszyć wydatki budżetu, FAA zaproponowała zwolnienie 39 meteorologów CWSU, zamknięcie stacji CWSU w centrach ARTCC, oraz konsolidację systemów doradztwa pogodowego ATC w Kansas City i siedzibie National Center for Environmental Prediction na przedmieściach Waszyngtonu.

Centrum CWSUs, założone w 1978r. na zlecenie NTSB po wypadku z 4 kwietnia 1977 Southern Airways DC-9, jest zasadniczym ośrodkiem powiadamiania o ostrzeżeniach pogodowych. Meteorologowie CWSU badający lokalną pogodę, stacjonujący w każdym ARTCC, mogą sprawnie przekazać kontrolerom informację o niesprzyjającej pogodzie.

Przewodniczący Komisji Senatu ds. Handlu, Daniel Inouye (D-Hawaii) wystosował w kwietniu 2007 roku list do FAA, w którym wyraził sprzeciw planom konsolidacji, stwierdzając, że komisja “ma ogromne obawy dot. bezpieczeństwa i rozwagi planu usunięcia meteorologów z Centrów ARTCC.”
Jak wynika z najnowszych wersji planu, zaprezentowanego National Weather Service Employees Organization, test konsolidacji w wersji prototypowej rozpocznie się pod koniec 2009 roku. Jeśli ta propozycja przejdzie, zgodnie z planami Centra CWSU mają być zamknięte w roku 2011.

Źródło: Internet
comments powered by Disqus

Komentarze

No to pięknie. Dramat , koniec świata.
U nas ulc nie ma na to wpływu więc żeby było bezpiecznie zamyka lotniska.