Emirates rozwijają swoją działalność w Europie Wschodniej

Airbus A330-200 w barwach Emirates na lotnisku Chopina

Pierwszy samolot linii Emirates wylądował dziś rano w Warszawie, inaugurując codzienne loty tego przewoźnika do Polski. Jest to już 129. kierunek w globalnej siatce połączeń Emirates.

Do obsługi trasy przeznaczono samoloty typu Airbus A330-200. Emirates będą pierwszą międzynarodową linią lotniczą oferującą polskim pasażerom możliwość podróży Klasą Pierwszą. Nowe połączenie dodatkowo wzmocni więź ekonomiczną pomiędzy Polską, a Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi, które są obecnie największym bliskowschodnim partnerem biznesowym Polski - wymiana handlowa pomiędzy tymi dwoma krajami osiąga rocznie wartość nawet ponad 840 mln złotych (1 mld dirhamów).

“Dzisiejszy dzień jest niezwykle ważny nie tylko dla Emirates, ale również dla Polski. Dzięki naszemu połączeniu turyści, biznesmeni oraz handlowcy z krajów Afryki Wschodniej, Azji i Bliskiego Wschodu uzyskają łatwy i bezpośredni dostęp do tutejszego rynku. Stymulowanie wymiany handlowej i rozbudzanie nie tylko popytu na nasze usługi, ale również zainteresowania nowym kierunkiem turystycznym to integralna część naszej strategii rozwoju, w której Warszawa odgrywa bardzo ważną rolę” - powiedział Jego Wysokość Sheikh Ahmed.

„Otwarcie połączenia przez jedną z największych linii lotniczych na świecie to wielkie wydarzenie i zaszczyt dla Lotniska Chopina. Obecność Emirates Airlines jest wyrazem uznania dla wysokiego standardu obsługi pasażera w naszym porcie i zwiększa jego znaczenie jako regionalnego hubu przesiadkowego”
– powiedział Michał Marzec, Dyrektor Lotniska Chopina w Warszawie. „Dla pasażerów z Polski i Europy Środkowej uruchomienie bezpośredniego połączenia z Dubajem daje nowe, szerokie możliwości podróżowania po świecie. Dzięki niemu loty z Polski do Azji, Australii, Afryki czy Ameryki Południowej będą znacznie bardziej dostępne i krótsze nawet o kilkanaście godzin” – dodał.

Delegacja VIP-ów została powitana przez Ambasadora Zjednoczonych Emiratów Arabskich w Polsce, Jego Ekscelencję Asim Mirza Ali Mohammed Al Rahma, Michała Marca - Dyrektora warszawskiego Lotniska Chopina oraz przedstawicieli lokalnych mediów. 

“Polska może się pochwalić jedną z najsilniejszych gospodarek w Europie oraz solidnym PKB, co czyni z niej perfekcyjny punkt wyjścia do dalszego rozwoju naszych operacji w Europie Wschodniej. Wkraczanie na rynki takie jak polski, niewystarczająco dotąd obsługiwane przez innych przewoźników, biorąc pod uwagę ich potencjał i istniejące zapotrzebowanie na transport lotniczy, od lat stanowi kluczowy czynnik pozwalający nam osiągać sukces. Jesteśmy pewni, że Polska będzie tego kolejnym przykładem” - dodał J.W. Sheikh Ahmed.Siła obustronnych relacji handlowych pomiędzy Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi i Polską przejawia się m.in. w dużej liczbie polskich przedsiębiorstw prowadzących operacje na terenie ZEA. Przewiduje się, że wraz z uruchomieniem codziennych bezpośrednich lotów z Dubaju nastąpi istotny rozwój handlu pomiędzy tymi dwiema gospodarkami, wspomagany dodatkowo dogodnym rozkładem lotów i wzmożoną świadomością konsumentów na obydwu rynkach.

Pasażerowie Emirates podróżujący z Warszawy będą mogli korzystać z rozbudowanej siatki połączeń przewoźnika, co stworzy kolejne możliwości handlowe i turystyczne dla rozwijającej się gospodarki krajowej.

W uzupełnieniu do przewozów pasażerskich na trasie pomiędzy Dubajem a Warszawą, Emirates SkyCargo oferować będzie aż 238 ton pojemności przewozowej tygodniowo w lukach bagażowych maszyn wykonujących rejsy. Przewoźnik przewiduje, że będzie to dodatkowy katalizator rozwoju handlu pomiędzy Polską i pozostałymi państwami z siatki połączeń Emirates. Do głównych polskich towarów eksportowych mają się zaliczać farmaceutyki, kosmetyki i urządzenia elektroniczne, natomiast importowane mają być przede wszystkim maszyny, akcesoria sportowe, sprzęt medyczny, urządzenia elektroniczne oraz galanteria skórzana.

Rejsy pomiędzy Dubajem i Warszawą realizowane będą według następującego rozkładu (podano godziny według czasu lokalnego):
EK 179 Dubaj 7:30 - Warszawa 10:45
EK 180 Warszawa 13:50 - Dubaj 22:15Połączenie obsługiwane będzie przez samoloty Airbus A330-200 z 237 miejscami na pokładzie, w konfiguracji trzyklasowej.

Polscy pasażerowie będą mogli czerpać korzyści z nawiązanego niedawno przez Emirates partnerstwa w ramach programu lojalnościowego Skywards i wymieniać mile Skywards na loty liniami easyJet do Europy i Afryki Północnej.

W ramach dalszej ekspansji, Emirates ogłosiły w ubiegłym tygodniu uruchomienie połączenia z lotniskiem Haneda w Tokio z dniem 3 czerwca 2013 roku. Wkrótce po rozpoczęciu rejsów do Warszawy, Emirates uruchomią kolejną nową trasę – loty do Algieru, stolicy Algierii, ruszą już 1 marca 2013 r.


Źródło: Internet
comments powered by Disqus

Komentarze

A cena paliwa w porcie macierzystym nie ma znaczenia?

jak to jest że wszystkim się opłaca tylko LOT'owi nie?

efekt skali? Linii tej wielkości co Emirates opłaca się mieć mniej dochodowe feedy, jeśli tylko mogą poprawić zapełnienie na największych maszynach...