Eclipse Aerospace rozpoczęła sprzedaż odrzutowca EA500

Eclipse 500

Firma Eclipse Aerospace, która przejęła upadłą Eclipse Aviation Corporation, ogłosiła, iż wprowadza do sprzedaży ograniczoną liczbę w pełni funkcjonalnych egzemplarzy lekkiego odrzutowca Eclipse EA500.

"EA500 to dwusilnikowa, o wysokich osiągach i niewielkich kosztach eksploatacyjnych, bezpieczna konstrukcja," powiedział Mason Holland, prezes Eclipse Aerospace. "Bankrutująca EAC, w ostatnich tygodniach działalności dostarczała użytkownikom samolot, który był ukończony w około 85 procentach. Te maszyny świetnie się sprawowały, ale wciąż brakowało im kilku ważnych cech, które uzupełniliśmy."

EA500 wyposażony jest m.in. w FIKI, system umożliwiający operowanie w znanych warunkach oblodzenia oraz autopilota połączonego z systemem GPS. Część nieukończonych maszyn producent przejął w wyniku upadłości, a inne odkupił od poprzednich właścicieli. Po dokonaniu modernizacji, samoloty są oferowane z fabryczną gwarancją.

Eclipse Aerospace planuje ponownie uruchomić linię produkcyjną, na której będą wytwarzane zupełnie nowe odrzutowce. „Program Total Eclipse jest bardzo wszechstronny i jak dotąd powzięliśmy zakrojone na szeroką skalę działania, zwiększając wsparcie dla właścicieli EA500," powiedział Holland, dodając "Jesteśmy dumni, że Eclipse Aerospace zgodnie z zapowiedziami rozpoczęła dostawy Eclipse 500."

Tłumaczenie z AvWeb
 

Źródło: Internet
comments powered by Disqus