Przejdź do treści
Flaga Chin
Źródło artykułu

Chiny, witają General Aviation; General Aviation wita Chiny

Samoloty korporacyjne latają do Chin od lat, jednak rozpoczęcie Igrzysk Olimpijskich w Pekinie pociągnęło za sobą wzrost przylotów lotnictwa GA.

Urzędnicy reprezentyjący amerykańskie i europejskie władze próbują przekonać Chiny, by te otworzyły swoją przestrzeń powietrzną, której 80% znajduje się pod kontrolą wojska. "Mamy nadzieję, że nastąpią korzystne zmiany, tak aby pomieścić stale rosnący wzrost lotnictwa cywilnego" powiedziała w poniedziałek Dorothy Reimold pełniąca obowiązki asystentki administracyjnej FAA do spraw lotnictwa międzynarodowego. Lotnictwo ogólne w Chinach mogło by wzrosnąć z dzisiejszych 700 samolotów do nawet 10,000 do 2020 roku.

Spółka joint venture, szwajcarskiego operatora Jet Aviation z Deer Air and Reach Investment jest gotowa na obsługę sektora lotnictwa General Aviation, przy pomocy najnowszego obiektu uruchomionego na międzynarodowym lotnisku w Pekinie (IATA: PEK). Spółka została powołana 17 kwietnia bieżącego roku. W niecałe 5 miesięcy, uruchomiła 70 stanowiskowe FBO (Fixed Based Operation) wraz z niezbędną infrastrukturą.

Jet Aviation, zapewnia "całodobową służbę graniczną i odprawę celną, ochronę, kontrole bagażu, oraz bramki z wykrywaczem metalu... dla szybkiej i bezpiecznej odprawy pasażerów i ich bagaży," podaje komunikat prasowy wydany przez firmę.
FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony