Cessna poprawia SkyCatcher’a

SkyCatcher

Największą zmianą jest poprawiony, nowy "ogon". Jego powierzchnia jest większa, a projektant Neal Wilford wyjawił prasie, że nowa konstrukcja przechodzi testy, które wypadają bardzo dobrze. SkyCatcher, został zaprezentowany na ostatnim Sport Aviation Expo w Sebring na Florydzie.

Aerodynamika samolotu otrzymała drugi wygląd po zeszłorocznym wypadku, w którym pilot testowy nie był w stanie odzyskać kontroli i musiał ratować się opuszczeniem samolotu. Testy nowego projektu w tunelu aerodynamicznym wykazały, że samolot nie posiada żadnych cech "niewyprowadzalnego" korkociągu, twierdzi AOPA. Inne mniejsze zmiany to zmiana siedzeń na aluminiowe w celu zmniejszenia wagi.

Wilford powiedział wydawcy Kitplanes, Marc’owi Cook’owi w Sebring, że linia produkcyjna w zakładzie Cessny w Chinach jest gotowa do produkcji. Pierwsze egzemplarze, zostaną przetransportowane do USA, gdzie zostaną ponownie zmontowane i przygotowane do pierwszej dostawy w drugiej połowie tego roku. Cessna ujawniła, że otrzymała około 1000 zamówień na ten samolot. Cena samolotu ma się zaczynać od 112000 dolarów.

Źródło: Internet
comments powered by Disqus

Komentarze

Dużo lepiej teraz brzmi. "Ogon" samolotu zastąpiłbym ....jest poprawione, powiększone usterzenie (pionowe). "niewyprowadzalnego" zastąpił stwierdzeniem..że samolot ma prawidłowe właściwości korkociągowe. Pozdrawiam serdecznie!!