Przejdź do treści
Źródło artykułu

Kultura musi być, czyli czytaj z nami NOTAMy przed lotem

Od 7 listopada, strona internetowa lotniska.dlapilota.pl wyświetla również treści NOTAM-ów. Dla lotnisk, oznaczonych kodem ICAO, pod informacjami ogólnymi, publikujemy treści depesz NOtice To AirMan. Ich źródłem jest, strona Federalnej Administracji Lotnictwa FAA pilotweb.nas.faa.gov. 

Powszechnie wiadomo, że kultura czytania depesz NOTAM, szczególnie dla lotnisk niekontrolowanych, jest niska.  Prawdopodobnie, powodem tego stanu rzeczy jest fakt, że przez wiele lat, użytkownicy, właściciele, zarządzający nie przekazywali istotnych z punktu widzenia operacji lotniczych, informacji o lotnisku i jego okolicach do odpowiednich biur. Ale, sytuacja się zmieniła. Dzisiaj, NOTAM-ów jest więcej. Dlatego obowiązkiem każdego pilota - bez wyjątku - jest zapoznanie się z ich treścią. Okazuje się, że lotnisk z "NOTAM-ami" ciągle przybywa.... Sprawdźcie sami na lotniska.dlapilota.pl.

Przy okazji, polecamy serwis wizualizacji depesz NOTAM dostępny pod adresem www.enotam.com oraz aplikację eNOTAM, na telefony iPhone i iPad-y.

Serwis lotniska.dlapilota.pl, przygotowywany jest wspólnie z Tadeuszem Czichoniem (GPSavioNasze Trawniki na google map) i Tomaszem Lisowskim (www.fotolatanie.pl).

Wszystkim czytelnikom i użytkownikom portalu, przypominamy, że dane w serwisie lotniska.dlapilota.pl mają charakter jedynie informacyjny i nie mogą służyć do celów operacyjnych. Wydawca portalu nie bierze, żadnej odpowiedzialności za ewentualne błędy.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony