Cessna dostarczyła pierwszego Skycatchera

SkyCatcher

Cessna Aircraft dostarczyła premierowy egzemplarz modelu 162 Skycatcher. Pierwszym właścicielem będzie Rose Pelton, żona przewodniczącego rady, prezesa i głównego dyrektora Cessny, Jacka Peltona. Ceremonia miała miejsce 18 grudnia w Yingling Aircraft w Wichita, w stanie Kansas. Yingling to jeden z trzech amerykańskich zakładów montażowych Skycatchera.

Model 162 Skycatcher to dwumiejscowy, górnopłat napędzany (chłodzonym powietrzem) silnikiem Continental O-200D o mocy 100 koni mechanicznych. Maksymalna prędkość to 220 km/h, a zasięg 760 km.

Skycatcher wyposażony jest w system awioniki Garmin G300. Informacje wyświetlane są na jednym podzielonym ekranie głównego wyświetlacza (PFD) oraz multifunkcyjnym (MFD), lub na dwóch pełnoekranowych panelach z opcjonalnym drugim ekranem. Skycatcher jest certyfikowany do dziennych i nocnych operacji VFR.

Firma we współpracy z King Schools, opracowała nowy internetowy system szkoleniowy, który pozwoli zdobyć licencje pilotów sportowych i prywatnych. Program będzie dostępny przez sieć szkół lotniczych Cessna Pilot Center.

Pierwsza odsłona programu Skycatcher odbyła się na targach AirVenture w Oshkosh w 2007 roku. Od daty prezentacji firma zebrała już ponad 1000 zamówień na samolot.

Przetłumaczono na podstawie artykułu ze strony http://www.generalaviationnews.com/?p=16749&utm_source=The+Pulse+Subscri... ">GA News.

Źródło: Internet
comments powered by Disqus

Komentarze

Czy to Cessna zarzekala sie przez ostatnie 10 lat, ze samolot metalowy jest lepszy od plastikowego

No to cos dla fanow C152, wreszcie beda mieli na co sie upgradeowac. Po korkach w oblotach w zyciu bym nie wsiadl.

Zona pana prezesa pewnie nawet nie wie o co chodzi, ale dobrze brzmi.

Wszyscy zobacza, ze to bedzie kolejny najpopularniejszy samolot szkoleniowy na swiecie. Wystarczy kilka lat.