Cessna CJ4 certyfikowana

clip_image002.jpg
Firma Cessna ogłosiła, iż Federalna Administracja Lotnicza USA (FAA) certyfikowała nowy model business-jeta CJ4. Jest to największy odrzutowiec dotychczas stworzony przez korporację. W standardowej konfiguracji może zabrać na pokład ośmiu pasażerów, a komfortowe wnętrze wyposażone jest w odtwarzacz Blu Ray, monitory HD, ruchome wyświetlacze map i radio satelitarne.

Maszyna posiada najnowsze systemy zarządzania lotem, włączając w to cztery ekrany Collins Pro Line 21, awionikę z elektronicznymi mapami i graficzną pogodą, TCAS II, EGPWS (system ostrzegania przed przeszkodami), transponder Dual Mode S z ADS-B i radar meteorologiczny. Napęd zapewniają dwa silniki Williams FJ-44A FADEC.

Przy maksymalnej masie startowej wynoszącej blisko 7700 kg, samolot może osiągnąć pułap 13700 m w czasie 28 minut. Zasięg z dwuosobową załogą i pięcioma pasażerami wynosi 3700 km, a maksymalna prędkość przelotowa to prawie 840 km/h. Długość dobiegu przy maks. masie do lądowania 7030 kg., to 823 m. Pierwsze dostawy do klientów planowane są na ten rok.

Tłumaczenie na podstawie artykułu zamieszczonego na portalu AVweb

Źródło: Internet
comments powered by Disqus