BRS zmniejsza załogę

BRS Parachutes

21 listopada Ballistic Recovery Systems, Inc. ogłosił, że tymczasowo wymówił umowę o pracę 25 procentom załogi. Zwolnienia dotknęły przede wszystkim pracowników zatrudnionych w siedzibie zarządu w South St. Paul, w stanie Minnesota.

Firma BRS projektuje i produkuje ratunkowe systemy spadochronowe dla samolotów General Aviation, lekkich samolotów sportowych oraz ultra lekkich statków powietrznych.

BRS jest przekonana, że czas pracy ze zredukowaną załogą mogą potrwać od kilku tygodni do kilku miesięcy, w zależności od tego kiedy ich klienci doświadczą wzrostu własnej sprzedaży.

“Choć wcale nam się to nie podoba, wzrosty i spadki na rynku i utrzymujący się ogólny spadek ekonomiczny, zmusza nas do podejmowania trudnych wyborów dotyczących pracowników naszej firmy,” powiedział główny zarządzający i prezes, Larry Williams.

“Rynek General Aviation zdecydowanie zanurkował – o 18 procent w tym roku – z potencjalną dalszą erozją sprzedaży przez pierwszą połowę 2009 roku. Naszą firmę ratuje produkcja spoza branży lotniczej. Niestety musimy reagować zapobiegawczo na tą rzeczywistość,” powiedział Williams.

Źródło: Internet
comments powered by Disqus