Aera - nowy przenośny dotykowy Garmin

Garmin Aera

Na szczycie AOPA w Tampa na Florydzie Garmin zaprezentował najnowszą wersje przenośnych GPSów z dotykowym ekranem. Nowe produkty noszą nazwę Aera. Ich możliwości i funkcje zbliżone są do popularnej serii GPSMap 396/496, a podstawową różnicą jest wyposażenie w dotykowy wyświetlacz, który pozwoli uniknąć czasochłonnego wprowadzania danych.

Podobnie jak w poprzednich modelach mamy do dyspozycji pełny zakres możliwości nawigacyjnych, do tego XM WX weather (satelitarna pogoda w czasie rzeczywistym), XM audio (radio satelitarne), system ostrzeżenia przed przeszkodami i zbiór danych o lotniskach AOPA.

Seria nawigacji Aera została stworzona zarówno z myślą o pilotach i kierowcach. Nowe urządzenia serii Aera 500, Aera 510, Aera 550, Aera 560 posiadają dotykowy ekran o przekątnej 4,3 cala. Koszt netto najtańszej wersji urządzenia wynosi 500 dolarów. Niebawem przedstawimy Państwu nasz, szczegółowy test tego urządzenia.

Źródło: Internet
comments powered by Disqus

Komentarze

Co z tego że cudo jak w Europie XM WX weather nic nam nie da.

Zamiast kretyńsko rozbudowywać administrację obciążającą lotnictwo może by Eurocontrol 15 lat po ameryce wpadło na to w końcu że to "udogodninienie" ma 10 razy większy wpływ na bepieczeństwo niż 10tys nowych regulacji których nikt nie jest w stanie kontrolować (łącznie z Eurocontrol, ULC etc)

Czyli wojna z BendixKingiem AV80... Zobaczymy to cudo.