4 mln godzin lotu floty samolotów Pilatus PC-12

Pilatus PC 12s.jpg

Ogólnoświatowa flota prawie 1200 samolotów Pilatus PC-12 przekroczyła w tym miesiącu 4 mln godzin lotu licząc od pierwszej dostawy konstrukcji tego typu, która miała miejsce w październiku 1994 r. Do tej pory najwięcej wylatał PC-12 należący do pogotowia lotniczego z Air Bravo w kanadyjskiej prowincji Ontario, który spędził w powietrzu ponad 24 tys. godzin.

"Jesteśmy bardzo zadowoleni i dumni z tak doniosłego osiągnięcia w historii programu PC-12", powiedział Ignaz Gretener, Wiceprezes Działu Lotnictwa Ogólnego firmy Pilatus Business Aircraft. "Dla tych z nas, którzy byli z PC-12 od początku jego istnienia, 4 mln godzin wydaje się być wydarzeniem jakiego nasi następcy będą chcieli doświadczyć. Obecnie, flota PC-12  zwiększa swój ogólny nalot o 1 mln godzin lotu raz na dwa lata", dodał.

W ciągu 19 lat, od kiedy PC-12 jest produkowany, zdobył również solidną reputację jako jeden z najbezpieczniejszych samolotów biznesowych na rynku. Ostatnia analiza bezpieczeństwa niezależnej firmy Robert E. Breiling Associates, Inc potwierdziła, że wskaźnik wypadków floty PC-12 zarejestrowanych w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie jest o połowę mniejszy nić dwusilnikowych samolotów turbośmigłowych.

"Chcemy podziękować naszym klientom za zaufanie do Pilatusa i ich zaangażowanie w rozwój PC-12", kontynuował  Gretener. "Nasza bliska współpraca z operatorami tych maszyn pomogła nam nieustannie poprawiać niezawodność i funkcjonalność tego samolotu. Czekamy na świętowanie kolejnych 4 mln godzin bezpiecznego latania, co powinno mieć miejsce w niezbyt odległej przyszłości”, dodał.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.pilatus-aircraft.com

Źródło: Pilatus

Źródło: Internet
comments powered by Disqus