Zaproszenie na spotkanie z Ryszardem Witkowskim

Spotkanie z Ryszardem Witkowskim (fot. ilot.edu.pl)

SALT Aviation we współpracy z Instytutem Lotnictwa oraz magazynem Przegląd Lotniczy zapraszają na spotkanie z Panem Ryszardem Witkowskim z okazji wznowienia jego książki: “Śmigłowce: budowa i użytkowanie”.

Spotkanie odbędzie się 7 grudnia 2018 roku (piątek) w siedzibie Salt Aviation na lotnisku Warszawa-Babice, pod Wieżą, ul. gen. Witolda Urbanowicza 57.

W książce “Śmigłowce: budowa i użytkowanie”, wydanej nakładem Wydawnictw Naukowych Instytutu Lotnictwa, Ryszard  Witkowski w przystępny sposób przedstawia podstawowe i zaawansowane wiadomości o śmigłowcach. Kolejno omawia terminologię, historię wiropłatów, podstawy lotu śmigłowca. Dalej szczegółowo opisuje budowę śmigłowca, zasady pilotowania orraz operacje śmigłowcowe.

Książka bogato ilustrowana, zawiera zdjęcia, schematy, wykresy, tabele i rysunki. Ciekawostkę stanowi załącznik, w którym znajduje się opis sygnałów komunikacji wzrokowej między załogą śmigłowca i personelem na ziemi.

Ryszard Witkowski – pilot doświadczalny, ekspert lotnictwa, autor i tłumacz kilkunastu publikacji z dziedziny lotnictwa, jeden z pięciu pierwszych Polaków, którzy uzyskali licencje pilotów śmigłowcowych

Zainteresowanie lotnictwem towarzyszyło mu od dzieciństwa. O byciu pilotem zaczął marzyć w czasie II wojnie światowej, a po wojnie zaczął realizować swoje pasje. Jest pionierem i weteranem latania na śmigłowcach. Posiada również licencję na szybowce. Zdobywca diamentowej odznaki szybowcowej.

Ryszard Witkowski jest także autorem publikacji poświęconych lotnictwu, takich jak: "Sześć stopni swobody" oraz „Dzieje śmigłowca”.

Zapraszamy na spotkanie.

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Źródło: Instytut Lotnictwa
comments powered by Disqus