Przejdź do treści
FAA
Źródło artykułu

FAA proponuje zmiany w zasadach szkolenia lotniczego

Według nowych zasad zaproponowanych w tym tygodniu przez FAA, szkoły lotnicze będą zwolnione z wymogu posiadania własnych sal szkoleniowych jeśli oferują szkolenie teoretyczne za pośrednictwem Internetu, a uczniowie będą mogli aplikować równocześnie na szkolenie PPL i szkolenie latania na przyrządach.

Urząd zamierza zmienić także swoją definicję „complex airplane," samolotu złożonego, wyposażonego w ruchome klapy, chowane podwozie i zmienny skok śmigła aby włączyć w nią samoloty wyposażone w silniki FADEC (ang.: Full Authority Digital Engine <or Electronics> Control), czyli sterowane elektronicznie. Inna zmiana będzie wymagać od pilotów lekkich jetów, certyfikowanych na załogę jednoosobową zaliczenia sprawdzianu kwalifikacji.

FAA chce również ułatwić proces zdobywania amerykańskich licencji pilotom z zagranicy. „Ze względu na zmieniającą się w lotnictwie technologię, pomyślne wyniki badań oraz międzynarodowe porozumienie, FAA postanowiła, że proponowane zmiany w zasadach certyfikacji pilotów, instruktorów oraz szkół lotniczych są konieczne,” twierdzi FAA, wg którego zmiany pomogą także zmniejszyć niepotrzebną biurokrację.

Propozycja wprowadza także modyfikację wymogów dotyczących kandydatów na pilotów zawodowych, zarówno na samoloty jedno- jak i wielo-silnikowe, zastępując obecne 10 godzin praktyki w locie na samolocie złożonym, 10 godzinami zaawansowanego szkolenia na przyrządach. Zdaniem FAA „coraz mniej samolotów jednosilnikowych produkuje się z chowanym podwoziem, lecz coraz więcej z nich ma zaawansowane wyposażenie kokpitu. Wiele szkół lotniczych uskarżało się na konieczność posiadania 30-letnich słabiej zaawansowanych technologicznie samolotów Cessna 172RG, czy Piper Arrow, tylko po to by zapewnić 10 godzin szkolenia na „samolot złożony”.

Co więcej, FAA twierdzi, że większość kandydatów na pilotów zawodowych aplikuje równocześnie na szkolenie na instrumentach, więc ta propozycja ma zredukować koszty szkolenia i dopasować zasady do obecnych praktyk szkoleniowych i certyfikacyjnych.

Przetłumaczono na podstawie artykułu ze strony AVweb.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony