XIII edycja Szkoły Meteorologii Lotniczej

Meteorologia i nawigacja – bezpieczeństwo w Twoich rękach

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy oraz Górska Szkoła Szybowcowa „Żar” AP Zapraszają do udziału: w XIII edycji Szkoły Meteorologii Lotniczej „Meteorologia i nawigacja - bezpieczeństwo w Twoich rękach”.

Wiadomo nie od dziś jak ważne znaczenie w lotnictwie odgrywa meteorologia. Świadomość niebezpieczeństw, które niesie ze sobą pogoda, umiejętność ich przewidywania, oceny oraz obserwacji ma istotny wpływ na poprawę bezpieczeństwa osób, które związane są z lotnictwem zawodowo lub hobbystycznie.

Szkoła Meteorologii Lotniczej ma za zadanie połączyć i przekazać Państwu doświadczenia ekspertów z różnych dziedzin, takich jak badania wypadków lotniczych, meteorologia, kontrola ruchu lotniczego oraz informacja powietrzna po to, aby stworzyć niepowtarzalną szansę na owocną naukę, dyskusję, wymianę opinii i zrozumienie specyfiki każdej z nich.

Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w szkole: pilotów, meteorologów, informatorów i kontrolerów ruchu lotniczego oraz inne osoby, które chcą rozwijać swą wiedzę z następujących zagadnień:

  • Zdarzenia lotnicze w kontekście oceny planowania lotów
  • Zadania Służby Informacji Powietrznej PAŻP 
  • Kompleksowa analiza pogody na potrzeby planowania lotu 
  • Wykorzystanie danych obserwacyjnych i prognoz pogody 
  • Podstawy i meteorologiczne uwarunkowania zasad nawigacji lotniczej 
  • Omówienie wpływu zjawisk istotnych dla operacji lotniczych


Informacje szczegółowe na temat XIII edycji Szkoły Meteorologii Lotniczej

Termin szkoły: 30.11. - 04.12.2013 r.

Miejsce: Górska Szkoła Szybowcowa AP „Żar” im. Adama Dziurzyńskiego ul. Górska 19, Międzybrodzie Żywieckie

Termin nadsyłania zgłoszeń: do 15 listopada 2013 r.

Informacja o zakwalifikowaniu do udziału w Szkole: do 20 listopada 2013 r.

Wniesienie opłaty wpisowej: do 25 listopada 2013 r.

Opłata wpisowa za udział w szkole wynosi 450 zł - cena uwzględnia materiały szkoleniowe oraz udział w imprezach. Uwaga: w/w opłata nie zawiera kosztów zakwaterowania i wyżywienia. Koszt noclegu w obiekcie Górskiej Szkoły Szybowcowej - 40 zł / dzień, Koszt wyżywienia - 48 zł / dzień

Informujemy, że istnieje możliwość zorganizowania dojazdu autokarem z Krakowa do Międzybrodzia Żywieckiego. Koszt przejazdu w jedną stronę wynosi 30 zł. Prosimy o zgłaszanie zapotrzebowania poprzez umieszczenie odpowiedniej informacji w formularzu zgłoszeń.

Liczba uczestników Szkoły jest ograniczona do 40 osób. Zgłoszenia należy nadsyłać w postaci wypełnionego ‘formularza zgłoszeń’, z podaniem dokładnych informacji kontaktowych, przewidywanych terminów przyjazdu i wyjazdu oraz rezerwacji noclegów i wyżywienia na adres e mail: Magdalena.Ozga@imgw.pl

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Źródło: IMGW
comments powered by Disqus