Willie Walsh przejmuje ster w IATA

Willie Walsh (fot. IATA)

Międzynarodowe Stowarzyszenie Transportu Lotniczego (IATA) ogłosiło, że Willie Walsh oficjalnie objął funkcję Prezesa organizacji. Ze stanowiska ustępuje Alexandre de Juniac.

„Jestem pasjonatem naszej branży i krytycznej pracy, jaką IATA bardziej niż kiedykolwiek wykonuje w imieniu swoich członków podczas kryzysu COVID-19. IATA jest liderem w wysiłkach na rzecz ponownego uruchomienia globalnej komunikacji, w tym opracowywania IATA Travel Pass. Mniej widoczne, ale równie ważne, aby wspierać swoje codziennie informacje linie lotnicze nadal polegają na systemach rozliczeń finansowych IATA, Timatic i innych. Jestem wdzięczny Alexandre'owi za pozostawienie silnej organizacji i zmotywowanego zespołu. Zespół IATA jest całkowicie skoncentrowany na przywróceniu swobody przemieszczania się, jaką linie lotnicze zapewniają miliardom ludzi na całym świecie. Oznacza to swobodę odwiedzania przyjaciół i rodziny, spotykania się z kluczowymi partnerami biznesowymi, zabezpieczania i utrzymywania ważnych kontraktów oraz odkrywania naszej wspaniałej planety” – powiedział Walsh.

„W normalnych czasach, każdego roku ponad cztery miliardy podróżnych korzysta z lotnictwa, a dystrybucja szczepionek postawiła w centrum uwagi wartość wydajnego transportu lotniczego. Linie lotnicze zobowiązują się do dostarczania bezpiecznych, wydajnych i zrównoważonych usług. Moim celem jest zapewnienie, że IATA będzie stanowczym głosem wspierającym sukces globalnego transportu lotniczego. Będziemy współpracować zarówno z tymi, któzy nam kibicują, jak i krytykami, aby wywiązać się z naszych zobowiązań na rzecz zrównoważonej środowiskowo branży lotniczej. Moim zadaniem jest upewnienie się, że rządy, które opierają się na korzyściach ekonomicznych i społecznych generowanych przez nasz przemysł, rozumieją również polityki, których potrzebujemy, aby zapewnić te korzyści” – powiedział Walsh.

Willie Walsh został ósmym dyrektorem generalnym IATA podczas 76. dorocznego walnego zgromadzenia IATA w dniu 24 listopada 2020 r. Dołączył do IATA po 40-letniej karierze w branży lotniczej. Walsh przeszedł na emeryturę z International Airlines Group (IAG) we wrześniu 2020 r. Po tym, jak pełnił funkcję jej prezesa od jej powstania w 2011 r. Wcześniej był prezesem British Airways (2005–2011) i Aer Lingus (2001–2005). Karierę w lotnictwie rozpoczął jako pilot w Aer Lingus w 1979 r.

Walsh jest głęboko zaznajomiony z IATA, będąc członkiem Rady Gubernatorów IATA przez prawie 13 lat w latach 2005-2018, w tym pełniąc funkcję przewodniczącego (2016-2017). Będzie pracował w Biurze Wykonawczym Stowarzyszenia w Genewie w Szwajcarii.

Źródło: IATA
comments powered by Disqus