Weź udział w ankiecie na temat GA w Europie w 2020 r.

12.jpg

Stowarzyszenie Producentów Lotnictwa Ogólnego (GAMA) oraz Stowarzyszenie Pilotów i Właścicieli Samolotów (IAOPA), przy wsparciu Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA) i AERO Friedrichshafen, zapraszają do udziału w ankiecie na temat lotnictwa ogólnego w Europie 2020.

Coroczne badanie ma pomóc w lepszym zrozumieniu trendów panujących w segmencie general aviation, w tym w kwestii rodzajów wykonywanych operacji lotniczych, typów użytkowanych statków powietrznych i ich wyposażenia. Całość ma uzupełnić analizy dotyczące bezpieczeństwa GA w Europie. W zeszłorocznej ankiecie (link do wyników) udało się zebrać dane ponad 6000 samolotów lotnictwa ogólnego z 32 europejskich krajów.

Jej wyniki zostały wykorzystane przez EASA w corocznym przeglądzie bezpieczeństwa celem wyliczenia wskaźnika wypadkowości samolotów wykorzystywanych w lotnictwie niekomercyjnym. W tym roku GAMA i IAOPA dążą do większego zaangażowania środowiska lotniczego GA, co ma poprawić dokładność wyników i zapewnić lepszą reprezentację wszystkich krajów.

„Ta ankieta jest ważnym krokiem do lepszego zrozumienia działalności lotnictwa ogólnego w Europie. Zbieranie wyników każdego roku pomoże nam skoncentrować się na poprawie bezpieczeństwa lotnictwa ogólnego” - powiedział Dominique Roland, szef działu General Aviation w EASA.

Wyniki ankiety zostaną zaprezentowane podczas AERO 2020, które w dniach 1-4 kwietnia odbędzie się we Friedrichshafen w Niemczech. Kierownik projektu, Roland Bosch stwierdził: „AERO Friedrichshafen jako wiodąca wystawa lotnictwa ogólnego w Europie z dumą wspiera tę inicjatywę GAMA i IAOPA w celu poprawy bezpieczeństwa lotnictwa ogólnego ”.

Ankieta jest już aktywna i zostanie zamknięta 5 kwietnia 2020 r. Całość jest dostępna tutaj (LINK)


W celu uzyskania dodatkowych informacji należy się kontaktować z Cate Brancart, Safety and Operations Manager w GAMA (cbrancart@gama.aero) lub dr Michaelem Erbem, wiceprezesem IAOPA (erb@aopa.de).
 
GAMA to międzynarodowe stowarzyszenie reprezentujące ponad 100 wiodących na świecie producentów samolotów i śmigłowców lotnictwa ogólnego, silników, awioniki, komponentów i powiązanych usług. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.GAMA.aero.

IAOPA Europe jest europejskim oddziałem Stowarzyszenia Pilotów i Właścicieli Samolotów (IAOPA) obejmującym 32 krajowe podmioty stowarzyszone, które zrzeszają łącznie 15 tys. członków. IAOPA reprezentuje międzynarodowe lotnictwo ogólne od prawie 50 lat. Więcej informacji na temat organizacji można uzyskać na stronie: www.iaopa.eu oraz www.iaopa.org

Źródło: IAOPA
comments powered by Disqus