Przejdź do treści
SkyDemon - zobrazowanie Rosji, fot. SkyDemon
Źródło artykułu

Terytorium Rosji w pokryciu aplikacji SkyDemon

SkyDemon, który jest kompleksowym rozwiązaniem do planowania lotów VFR i oprogramowaniem wspierającym nawigowanie, zaprezentował kolejną propozycję zwiększenia jego funkcjonalności. Jak informują twórcy oprogramowania, do jego obszarów została dodana (eksperymentalnie) mapa zachodniej części Rosji, obejmującą terytorium od granic wschodniej Europy aż po Ural. Pokrycie sięgające dalej na wschód również zostało udostępnione, jednak w bardzo podstawowym zakresie.

Dostępne zobrazowanie przybliża wszystkie elementy przestrzeni powietrznej (z wyłączeniem tras krajowych, które nie są otwarte dla zagranicznych statków powietrznych), lotniska, mniejsze prywatne lądowiska, trasy VFR, CTR, częstotliwości, granice FIR itp. Podstawowa mapa scenerii jest nadal bardzo prosta, ale jest planowane dodanie danych o wyższej rozdzielczości.

Informacje pogodowe obejmują TAF, METAR dla głównych lotnisk międzynarodowych, górne wiatry, opcje "rain" (do południka 50 ° E) i "new flyable conditions layer" (do południka 40 ° E). Nadal istnieje problem z ogromną liczbą NOTAMów publikowanych przez Rosję, ale zespół SkyDemon jest przekonany, że poradzi sobie z zalewem tych informacji.

Dane wymagane do opracowania map są dostarczane przez oficjalne instytucje zapewniające nawigację lotniczą i AOPA-Russia (lotniska i lądowiska, które nie są publikowane w AIP). Piloci, którzy planują lot przez Rosję i pobliskie kraje, powinni sprawdzić również zakładkę Fuel, gdzie można znaleźć listę 280 lotnisk posiadających możliwość zatankowania paliwa Jet A-1 i 220 lotnisk z Avgas 100LL.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony