Na plaży w Belgii odbędą się zawody samolotów STOL

Vintage Air Rally International STOL Competition

W lecie tego roku w Belgii odbędzie się pierwsza ogólnoświatowa rywalizacja samolotów krótkiego startu i lądowania (Short Take Off & Landing - STOL). Organizatorzy oczekują, że wezmą w nich udział piloci z całego świata, którzy ustanowią nowe rekordy. "Vintage Air Rally International STOL Competition" odbędą się na plaży w uzdrowisku Knokke-Heist w Belgii w dniach od 14 do 17 czerwca 2018 r.

Konkurs będzie obejmował loty nie tylko nowoczesnych wyspecjalizowanych "bush planes", ale także kultowych zabytkowych dwupłatowców. Samoloty STOL, które wezmą udział w projekcie, są dedykowane do lądowania tam, gdzie zasadniczo jest mało pasów startowych lub nie ma ich wcale.

Podczas całej imprezy w Knokke-Heist zostanie zorganizowana lotnicza wystawa oraz targi. VintageAirRally będą również obejmowały ekskluzywny "Pilot's Club", w ramach którego na plaży będą występowali zaproszeni goście.

W imprezie będzie uczestniczyć wiele różnego rodzajów samolotów, od starych dwupłatowców z lat dwudziestych i trzydziestych ubiegłego wieku, po współczesne konstrukcje ("bush planes"), które mogą lądować w najdzikszych miejscach. Wydarzenie organizowane jest przy wsparciu Knokke-Heist Municipality & Tourism.

Więcej informacji na temat zawodów dostępnych jest tutaj (link)

Źródło: IAOPA
comments powered by Disqus