Przejdź do treści
Źródło artykułu

Horała: rekordowa liczba pasażerów na polskich lotniskach w tegorocznych wakacjach

W tym roku wakacje na polskich lotniskach były rekordowe, jeśli chodzi o liczbę podróżujących z nich pasażerów - ocenił w rozmowie z PAP pełnomocnik rządu ds. CPK Marcin Horała. Zdecydowana większość polskich lotnisk, w tym Lotnisko Chopina, w lipcu i sierpniu biło rekordy sprzed pandemii - dodał.

"Wakacje na polskich lotniskach były generalnie rzecz biorąc rekordowe" - powiedział Horała pytany przez PAP ile pasażerów podróżowało z polskich portów w tegoroczne wakacje.

Zdaniem wiceministra funduszy i polityki regionalnej, pełnomocnika rządu ds. CPK Marcina Horały, "zdecydowana większość polskich lotnisk, w tym największy port lotniczy, czyli Lotnisko Chopina, w lipcu i sierpniu biło swoje rekordy sprzed pandemii". "W stosunku do poprzedniego roku były to wzrosty o kilkadziesiąt procent. Ale tym punktem odniesienia jest rok 2019, czyli ten ostatni normalny czas, przed tym nienormlanym zdarzeniem pandemicznym" - powiedział.

"Można powiedzieć, że te straty wywołane pandemią zostały odrobione i idziemy dalej do przodu" - ocenił Horała.

Z danych Urzędu Lotnictwa Cywilnego wynika, że w I kw. br. polskie porty lotnicze obsłużyły 9,4 mln pasażerów; to o 0,6 proc. więcej niż w I kw. 2019 r. i o 65,5 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2022 r. Najwięcej osób obsłużyło Lotnisko Chopina - 3,5 mln podróżnych. (PAP)

autor: Aneta Oksiuta

aop/ drag/

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony